poniedziałek, 28 września 2020 09:42

Już wkrótce przejście nad torami tylko po kładkach

 
Już wkrótce przejście nad torami tylko po kładkach źródło: WZDW

Miesiąc trwała budowa tymczasowej przeprawy dla pieszych, która powstała obok wiaduktu nad torami - wkrótce przęsło zostanie zupełnie rozebrane.

Od poniedziałku 5 października udostępnione dla mieszkańców będą dwie kładki, które umożliwią przejście z jednej części miasta na drugą. Pierwsza, stalowa, powstała nad użytkowanymi torami kolejowymi, a druga, drewniana, nad dawną bocznicą do cukrowni. Wykonane zostały już próbne obciążenia kładek z pozytywnym rezultatem.

W najbliższych dniach zostanie również sfrezowana cała nawierzchnia na wiadukcie. Trwa już także rozbiórka elementów konstrukcji betonowych, a ponadto prowadzone są prace pod montaż podpór pod obiektem. Wykonawca remontu na początek listopada planuje przesunięcie konstrukcji wiaduktu, aby rozpocząć kolejny etap prac remontowych. Jak informuje WZDW, wszystkie działania przebiegają zgodnie z harmonogramem.

1 komentarz

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 28 września 2020 10:53 napisane przez mieszkaniec

    Jeszcze te schody trzeba naprawić, co je prezydent zaspawał.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane