Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 października 2020 08:11

Pijany dachował i próbował uciec z miejsca zdarzenia

 
Pijany dachował i próbował uciec z miejsca zdarzenia źródło: OSP Kłecko

Bez uprawnień, ubezpieczenia, a do tego w stanie nietrzeźwości - kierujący samochodem osobowym, który doprowadził do dachowania pojazdu, odpowie spowodowanie zdarzenia drogowego.

Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek 29 września kilka minut przed północą, na drodze wojewódzkiej nr 190, tuż za Kłeckiem. Jak wynika z ustaleń policji, na wysokości w Charbowa kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, jadąc od strony Mieściska w kierunku Kłecka, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie na pole uprawne, doprowadzając do dachowania. Po wszystkim kierujący zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. 

W rejon, gdzie miało dojść do wypadku, zadysponowano OSP Kłecko, OSP Ułanowo oraz JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego zastępu zabezpieczono miejsce zdarzenia.

Poinformowany o wszystkim patrol policji z Kłecka, po krótkim przeszukaniu terenu odnalazł kierującego autem. Jak się okazało, był nim 59-letni mieszkaniec gminy Gniezno, u którego badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim w pojeździe podróżowała 50-letnia pasażerka, której nic się nie stało. Jednocześnie 59-latek został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Gnieźnie, gdzie jednak odmówił dalszych badań lekarskich.

Wkrótce też się okazało, że kierujący poruszał się samochodem bez uprawnień, a ponadto Renault nie miał opłaconych aktualnych ubezpieczeń. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu - auto zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym. Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu.

zdjęcie: OSP Kłecko

 

Galeria