niedziela, 04 października 2020 13:32

Wyciek gazu w zakładzie produkcyjnym

 
Wyciek gazu w zakładzie produkcyjnym źródło: OSP Kiszkowo

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielne południe w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo, gdzie doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem.

Do zdarzenia doszło 4 października, około godziny 12 na terenie zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Łagiewnikach Kościelnych blisko stacji kolejowej. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, doszło tam do rozszczelnienia zbiornika z gazem.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z Kiszkowa, Kłecka oraz Gniezna. Po dotarciu pierwszych z nich zastano rozszczelniony zbiornik o pojemności kilku tysięcy litrów, z którego ulatniał się gaz. W związku z tym zadecydowano o ewakuacji mieszkańców jednego z pobliskich domów. Na miejsce przybył także specjalistyczny zastęp JRG z Poznania. Na miejscu wciąż trwają działania strażaków.

zdjęcia: OSP Kiszkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane