czwartek, 08 października 2020 14:32

Powiat gnieźnieński także w żółtej strefie

 

Wszystkie powiaty, które nie zostały do tej pory objęte nowymi obostrzeniami - w tym także powiat gnieźnieński - zostały uznane za strefę żółtą. W związku z tym od soboty 10 października w naszym regionie w życie wchodzą nowe obostrzenia. 

O sytuacji poinformowano dziś na konferencji Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia. W związku z tym powiat gnieźnieński, w którym w ostatnim czasie wzrastała liczba zakażeń, został wciągnięty do strefy żółtej. Podobna sytuacja dotyczy także wszystkich innych powiatów, gdzie do tej pory takiej strefy nie wyznaczano.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie od 10 października:

 • obowiązek noszenia maseczki (zakrywającej usta i nos) w przestrzeni publicznej
 • na imprezach, w lokalach gastronomicznych może przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe, w siłowniach 1 osoba na 7 metrów kwadratowych
 • na wydarzeniach sportowych i kulturalnych w obiektach zamkniętych oraz w kinach widownia może być zapełniona w 25%. W przestrzeni publicznej - maksymalnie 100 osób.
 • wesela do 75 osób z wyjątkiem obsługi
 • zgromadzenia do 150 osób

Bez zmian pozostają obostrzenia dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu, klubów nocnych, obiektach handlowych, transportu zbiorowego oraz w kościołach. Jak przekazano, nowe informacje o ewentualnych kolejnych regulacjach zostaną przedstawione w sobotę. Dokładne informacje można poznać na stronie Ministerstwa Zdrowia

 

19 komentarzy

 • Link do komentarza Genek piątek, 16 października 2020 22:08 napisane przez Genek

  Dziwicie się rządzącym, że ulegli światowej panice pandemii? A nasi biskupi ulegli rządowej propagandzie i tak karuzela toczy się w kółko.

 • Link do komentarza Janek 1941 poniedziałek, 12 października 2020 20:28 napisane przez Janek 1941

  No tak, my Polacy znamy się na wszystkim: na polityce, zdrowiu, budownictwie, i. t. d. A mądry powiedział: "Polak i przed i po szkodzie - zawsze głupi". Czy to Was nie zastanawia, nie napawa refleksją? Dlaczego nie chcemy przyjąć do wiadomości, że tylko dyscyplina nas i rządzących może doprowadzić do sukcesu. Jeżeli kłamią (rządzący) to im ktoś i kiedyś za to zapłaci, nie dzisiaj ani jutro, ale kiedyś. Mało takich przykładów w historii świata. Zobaczcie gdzie dyscyplina - tam i jakoś lepiej się żyje. O pandemii wypowiadają się mądrzy (nie z stron tabloidów ani konferencji prasowych) ale ludzie mądrzy. Ich słuchajmy. Pozdrawiam.

 • Link do komentarza jaś niedziela, 11 października 2020 09:44 napisane przez jaś

  Szanowny marku. Przed wyborami wirus faktycznie był w odwrocie.Ale jak zobaczył wynik wyborów, postanowił wrócić i zrobić porządek.

 • Link do komentarza avalon niedziela, 11 października 2020 09:27 napisane przez avalon

  W Bydgoszczy największe szpitale: Biziela, Jurasza, Wojskowy i MSWiA nie przyjmują już nowych pacjentów poza covid.
  Szpitale zakaźny i pulmonologiczny są już zapełnione pacjentami z covid. Szpitale dziecięcy, miejski nr 2 i centrum onkologii przyjmują już tylko i wyłącznie w trybie alarmowym. Za kilka dni zabraknie tam miejsc.

  Tyle w temacie...

 • Link do komentarza SUWEREN sobota, 10 października 2020 17:31 napisane przez SUWEREN

  wirusy były, są i będą i człowiek sam musi sobie wyrobić odporność.
  zaczęło się w 50 miastach Polski ruszenie narodowe przeciwko okupantom, Bóg dał nam rozum byśmy myśleli wiec walczmy o własny kraj i wolność. każdy kto odmówi mandatu za brak maseczki zostanie uniewinniony przez sąd. a jak ktoś nie ma kasy i czasu to zachęcam do noszenia butelki wody bądź lizaki ze sobą bo takie osoby są zwolnione z maseczki. Czołem KAMRACI.
  24-10-2020 międzynarodowy protest przeciwko globalista

 • Link do komentarza pytajnik sobota, 10 października 2020 15:36 napisane przez pytajnik

  Do miłujących maseczki : WHO i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC, European Centre for Disease Prevention and Control) podkreślają, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe w celu zapobiegania infekcji wcale nie jest efektywne. Maski powinni nosić wyłącznie lekarze i personel medyczny oraz osoby, które przebywają i opiekują się pacjentami zakażonymi bądź tymi, u których podejrzewa się zakażenie. WHO zaleca je także osobom, które kichają, kaszlą i mają objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Co istotne, zamiast chronić, maseczka może wręcz stać się źródłem infekcji, bo poprzez oddech szybko ulega zawilgoceniu, a takie środowisko jest idealną pożywką dla rozwoju drobnoustrojów.
  No i co domorośli lokalni filozofowie tak zawzięcie broniący tych szmatek na twarzy?

 • Link do komentarza qter piątek, 09 października 2020 22:09 napisane przez qter

  "W dzisiejszych czasach ciężko jest nawet być głupim. Konkurencja jest po prostu zbyt duża." To motto polecam piszącym tutaj "konstytucjonalistom, wolnościowcom i innym wszelkiej maści wrogom noszenia maseczek w obecnej sytuacji epidemiologicznej". Choć to nieładnie lecz życzę im szybkiego spotkania z Covid 19, bo może wówczas nabiorą rozumu.

 • Link do komentarza Zuzia zuzkowska piątek, 09 października 2020 21:29 napisane przez Zuzia zuzkowska

  ,,kochany,, rzad dba aby wzrosla liczba niebieskich kart , bieda , jeszcze wieksze problemy z praca finansami zyioem codziennym ale oczywiscie ciezko to zrozumiec komus kto zarabia potezne pieniadze soedzac na dup...i...ee....... za darmo ma koryto wozi dupsko I nie martwi o dach nad glowa ...... jak tak dalej pojdzie to wzrosnie liczba samobojstw morerstw kradziezy bo za co zyc ? Za co oplacach rachunki ? Czynsz ? Nie wspomne o kredytach ..... no le statystyki I tak pokaza tylko ..zgon na covid " a nie wypadki spowodowane tym ze lekarz boi sie przyjac w gabinecie ale, prywatnie w domu za kase to juz COVID go nie lapie ..... szkoda slow na to wszystko zamiast ludzi jednoczyc zyc spokojnie to wywolujecoe wojne domowa ludzie sa wobec siebie bezczelni wulgarni a nawet agresywni za miast czuc bezpieczenstwo na widok policjii to wzbudzaja lęk ....

 • Link do komentarza Były pracownik piątek, 09 października 2020 13:26 napisane przez Były pracownik

  Widać że już po wyborach ,niedługo będzie zakaz wychodzenia z domu . Mam nadzieje ze kiedyś ktoś nie wytrzyma i zrobi porządek z tym wszystkim raz a dobrze .

 • Link do komentarza Gnieznianin piątek, 09 października 2020 10:04 napisane przez Gnieznianin

  Ta cała pandemia coraz mniej się trzyma logiki .
  Wszystko jest grubymi nićmi szyte.

 • Link do komentarza Zenon piątek, 09 października 2020 08:54 napisane przez Zenon

  Wirus istnieje, a ludzie podchodzą do tego lekceważąco. Przestrzegania obostrzeń powinna pilnować sanitarna policja, która także by dbała o izolację osób podejrzanych o zakażenie, a także o izolację koronasceptyków, którzy tylko mącą innych w głowach i przyczyniają się do lekceważenia zasad bezpieczeństwa. Wirus jest powszechny, ale dyscyplina społeczna i ostrożność pomogą go ograniczyć, bo pewnej szczepionki nie mamy. Gdy taka zostanie wynaleziona, a jej skuteczność będzie niepodważalna, wtedy należy zastosować obowiązkowe szczepienia i tych koronasceptyków też zaszczepić, jeśli nie będą chcieli to pod przymusem. Osoba niezaszczepiona, a zarażona może zarazić tych, którzy czekają na szczepienia, lub tych, dla których są przeciwwskazania medyczne, aby w danym momencie się zaszczepić.

 • Link do komentarza dd piątek, 09 października 2020 07:22 napisane przez dd

  A ile osób może wejść do windy?

 • Link do komentarza marek piątek, 09 października 2020 05:45 napisane przez marek

  przed wyborami: wirus jest w odwrocie, nie musimy się go już bać
  po wyborach: wirus jest groźny

 • Link do komentarza obywatel RP piątek, 09 października 2020 05:30 napisane przez obywatel RP

  Jakos ten wzrost zakazen zaczal rosnoc w momencie kiedy lekarze dostali wiesze oole do popisu. Wszyscy wiemy, że to jest globalny spisek zaczyna się wojna domowa i rzad o tym wiem. 10.10.2020 warszawa odbiera sie wielki protestxpod siedziba tvp i nie tylko walczmy o swoja wolnosc i wolny kraj. Powtarza porqz kolejny wirus zna sie na miarę, czasie i kalendarzu a raad przygotował aplikacje do śledzenia obywateli. Platformy social media oraz media zaklamuja i cenzurują. Nie dajmy się otwórzcie oczy na to wszystko i walczcie.

 • Link do komentarza Jacol piątek, 09 października 2020 01:04 napisane przez Jacol

  Kobiety w Polsce najlepiej niech zaczną nosić burki. Zakryją co trzeba na amen! I czy czasem nie o to chodzi, by nas powoli do tego przyzwyczaić???

 • Link do komentarza Wiola czwartek, 08 października 2020 22:48 napisane przez Wiola

  Zgadzam się z przedmówcami. KABARET! Mamy 1 wirus na świecie, powodujący śmiertelność u 0.1 do0.3 procenta. Inne choroby zniknęły. On nas włączył! Władza jest cudowna!!!

 • Link do komentarza Kuba czwartek, 08 października 2020 22:15 napisane przez Kuba

  Tak mamy dobrze w tym kraju że za chwilę połowa Polski wyjdzie na ulice. Rząd się tego spodziewa więc trzeba podwyższyć dane o wirusie by móc wprowadzić zakaz organizacji zbiorowisk. Już tam dobrze wiedzą jak nam gęby pozamykać, mamy siedzieć cicho i płacić, płacić i godzić się na kolejne podatki i inne wymysły.

 • Link do komentarza obywatel RP czwartek, 08 października 2020 16:39 napisane przez obywatel RP

  Te obostrzenia sa jiezgodne z konstytucja RP i ten co je lamie zostanie rozliczony przez suwerena

 • Link do komentarza Lukasz czwartek, 08 października 2020 15:21 napisane przez Lukasz

  Czyli festiwal noszenia maseczki na brodzie z powodu kilkudziesięciu zachorowań na grypę czas zacząć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane