Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 października 2020 14:32

Powiat gnieźnieński także w żółtej strefie

 

Wszystkie powiaty, które nie zostały do tej pory objęte nowymi obostrzeniami - w tym także powiat gnieźnieński - zostały uznane za strefę żółtą. W związku z tym od soboty 10 października w naszym regionie w życie wchodzą nowe obostrzenia. 

O sytuacji poinformowano dziś na konferencji Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia. W związku z tym powiat gnieźnieński, w którym w ostatnim czasie wzrastała liczba zakażeń, został wciągnięty do strefy żółtej. Podobna sytuacja dotyczy także wszystkich innych powiatów, gdzie do tej pory takiej strefy nie wyznaczano.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie od 10 października:

  • obowiązek noszenia maseczki (zakrywającej usta i nos) w przestrzeni publicznej
  • na imprezach, w lokalach gastronomicznych może przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe, w siłowniach 1 osoba na 7 metrów kwadratowych
  • na wydarzeniach sportowych i kulturalnych w obiektach zamkniętych oraz w kinach widownia może być zapełniona w 25%. W przestrzeni publicznej - maksymalnie 100 osób.
  • wesela do 75 osób z wyjątkiem obsługi
  • zgromadzenia do 150 osób

Bez zmian pozostają obostrzenia dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu, klubów nocnych, obiektach handlowych, transportu zbiorowego oraz w kościołach. Jak przekazano, nowe informacje o ewentualnych kolejnych regulacjach zostaną przedstawione w sobotę. Dokładne informacje można poznać na stronie Ministerstwa Zdrowia

 

19 komentarzy