wtorek, 13 października 2020 14:53

Akt oskarżenia wobec sprawcy śmiertelnego wypadku

 
Akt oskarżenia wobec sprawcy śmiertelnego wypadku źródło: KPP Gniezno

Do Sądu Rejonowego w Gnieźnie trafił akt oskarżenia wobec sprawcy tragicznego wypadku, który miał miejsce w wakacje - zginęło w nim dwóch młodych ludzi.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie przekazała nam dziś, że w miniony poniedziałek do Sądu Rejonowego w Gnieźnie skierowany został akt oskarżenia wobec sprawcy śmiertelnego wypadku, do którego doszło w połowie wakacji.

Przypomnijmy iż 26 lipca, po godzinie 3 w nocy w Lednogórze na drodze wojewódzkiej nr 194 samochód osobowy marki Peugeot uderzył w drzewo - w wyniku tego w szpitalu zmarło dwóch nastolatków w wieku 17 i 19 lat. Kierujący pojazdem 21-letni mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Wówczas też zapadła decyzja o jego aresztowaniu.

Jak poinformowała nas dzisiaj prokurator Małorzata Rezulak-Kustosz, wobec kierowcy (znajdującego się wciąż w areszcie) skierowano akt oskarżenia, który trafił do sądu. Młody mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się pod wpływem alkoholu - grozi mu za to do 12 lat więzienia.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Koronaświrus sobota, 24 października 2020 14:05 napisane przez Koronaświrus

  Czy oni czasem wszyscy nie byli naćpani i pijani ?
  Wsiadając do czyjegoś auta trzeba się liczyć z wypadkami
  Lecz za jazdę pod wpływem powinni łapy i stopy uje**ć.

 • Link do komentarza Fred sobota, 17 października 2020 12:12 napisane przez Fred

  każdy pijany o naćpany powinien dostawać z automatu 25 lat!

 • Link do komentarza Maciej piątek, 16 października 2020 09:10 napisane przez Maciej

  Jedziesz po pijaku zabrane prawko do końca

 • Link do komentarza Robert środa, 14 października 2020 21:48 napisane przez Robert

  Kierowca, który jedzie po alkoholu to z automatu powinno być 12lat odsiadki- bez litości dla niego. Tego się nie wybacza !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane