poniedziałek, 19 października 2020 09:04

Skorzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”

 

W ostatnim czasie kilkuset mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego przebywało na obowiązkowej kwarantannie, na którą zostali skierowani przez Sanepid. Do takich osób kierowana jest aplikacja „Kwarantanna domowa”.

„Kwarantanna domowa” to bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu, bez konieczności angażowania służb. To nie wszystko, gdyż pozwala ona także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.

Aplikacja „Kwarantanna domowa” powstała, aby skutecznie i sprawnie kontrolować miejsca pobytu osób przebywających na kwarantannie, a jednocześnie wspierać je w tych trudnych chwilach. Jest ona dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Jej system połączony jest z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny i nie ma możliwości, by korzystały z niej inne osoby.

Jak to działa?

Wszystkie osoby objęte kwarantanną dostają SMSa zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. WAŻNE jest to, aby aktywować aplikację w miejscu odbywania kwarantanny, po odebraniu SMSa. Otrzymanie wiadomości to znak, że dane osoby objętej kwarantanną pojawiły się w bazie i zostały prawidłowo zarejestrowane.

Więcej informacji, w tym regulamin uzyskać można na stronie www.gov.pl/kwarantannadomowa

Na tej stronie znajdują się również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat działania aplikacji, w tym – jak przygotować telefon do jej zainstalowania, czy co zrobić w przypadku kiedy macie problem z wykonaniem zadania. W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię – 22 165 57 44.

Policja przypomina: - Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane