poniedziałek, 19 października 2020 12:38

Sanepid: aktualnie 863 osoby na kwarantannie

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji na terenie powiatu gnieźnieńskiego - stan na poniedziałek 19 października.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w poniedziałkowe przedpołudnie poinformował, że na terenie powiatu gnieźnieńskiego potwierdzono 7 nowych przypadków zakażeń. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa w naszym regionie.

Jak przekazał gnieźnieński Sanepid, w poniedziałek 19 października do godziny 8:00 nadzorem epidemiologicznym było 31 osób, a kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego podlegały 863 osoby.

Do tej pory u 407 osób z terenu powiatu gnieźnieńskiego uzyskano pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-Cov-2 obecnie:

 • 14 osób jest hospitalizowanych,
 • 73 osób jest w izolacji,
 • wyleczonych jest 290 osób,
 • stwierdzono zgon 10 osób.

​Ponadto stwierdzono 20 przypadków zachorowań wśród mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, gdzie do narażenia doszło na terenie powiatu słupeckiego. Osoby te pozostają pod nadzorem Inspektora Wojskowego w Bydgoszczy. Są to osoby związane z bazą wojskową w Powidzu.

Na kwarantannie obowiązkowej w związku z przekroczeniem granicy przebywają 53 osoby z powiatu gnieźnieńskiego.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Ktos środa, 21 października 2020 19:35 napisane przez Ktos

  Żółty sklep w CH Jagoda

 • Link do komentarza Daw wtorek, 20 października 2020 19:03 napisane przez Daw

  Thylikos - jaki to sklep? wiesz to powiedz :) myślę, że potencjalni klienci powinni wiedzieć kto ich naraża na możliwe zakażenie.

 • Link do komentarza Sid wtorek, 20 października 2020 14:34 napisane przez Sid

  Chłlopie napisz jaki to sklep a nie ludziom zagadki dajesz.

 • Link do komentarza Thylikos poniedziałek, 19 października 2020 22:35 napisane przez Thylikos

  a ile osób z pewnego sklepu w którym jest 11 potwierdzonych przypadków covid 19 ? odpowiedź brzmi reszta pracuje

 • Link do komentarza Suweren poniedziałek, 19 października 2020 20:00 napisane przez Suweren

  Tonjuz jest żałosne co rząd wyprawia a ludzie się na to godzą. Teraz znow minister zdrowia mial przepowiednie i wie ile będzie pozytywów. Miej Boże nas w swej opiece

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane