środa, 21 października 2020 08:16

Z miasta znikają nielegalne kontenery na odzież

  UM (opr)

Urząd Miejski informuje, że na bieżąco z terenu miasta znikają nielegalnie postawione pojemniki na odzież. Jednocześnie apeluje do mieszkańców, by te, które ustawione są legalnie i są przepełnione, powinno się zgłaszać ten fakt ich właścicielom.

Miasto Gniezno na bieżąco stara się, by z miasta znikały nielegalne pojemniki na odzież, które często nieopisane pojawiały się na różnych osiedlach. Nie zawsze wyrzucane do nich ubrania trafiały we właściwe miejsce, a ich właściciele często nie posiadali uprawnień do ich postawienia. Wiele z tych obiektów stanowiło zwykłą działalność zarobkową - odzież była przetwarzana na potrzeby przemysłowe i nie trafiała do potrzebujących.

Jednocześnie na terenie Gniezna znajduje się kilkanaście pojemników wystawionych legalnie, których właściciel posiada umowę podpisaną z Miastem. Wyrzucając do nich odzież, mamy pewność, że trafi ona we właściwe ręce. Te pojemniki znajdują się w lokalizacjach: ulica Zabłockiego, ulica Budowlanych, ulica Reymonta, ulica Roosevelta, ulica Witkowska, ulica Pustachowska, ulica Gajowa, ulica Bukowa, ulica Orzeszkowej, ulica Liliowa, ulica Gdańska/ os. Łokietka, os. Jagiellońskie, ulica Roosevelta / Staszica. Ponadto, pojemniki na odzież zostały wstawione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ulicy Chrobrego 24/25.

Ubraniom można nadać drugie życie, wiele z nich może się przecież jeszcze komuś przydać. Warto jednak zwracać uwagę na to, jak wyglądają pojemniki. Na poniższych dwóch zdjęciach widać te (koloru niebieskiego), które na terenie Gniezna znajdują się legalnie. Korzystając z nich mamy pewność, że odzież trafia we właściwe miejsce, a ich właściciel dba, by nie dochodziło do przepełnienia kontenerów.

Przypominamy, że przez odzież nie należy rozumieć dywanów, kołder, pierzyn czy wózków dziecięcych, a obuwie które chcemy przekazać, powinno być wrzucane parami.

Urząd Miejski zwraca się do mieszkańców z prośbą, by w przypadku zauważenia przepełnionych pojemników czy nieporządku w ich sąsiedztwie, skontaktowali się z właścicielem kontenerów pod wskazanym na pojemnikach numerem telefonu.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza rw czwartek, 22 października 2020 10:23 napisane przez rw

    polly - kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem

  • Link do komentarza polly środa, 21 października 2020 10:04 napisane przez polly

    Proszę jasno określić, które pojemniki są legalne, a które nie, bo z artykułu nic nie wynika

  • Link do komentarza Marek środa, 21 października 2020 09:55 napisane przez Marek

    Ładne te niebieskie kontenery. Ale mam jedną, ważną uwagę. Wszystkie Firmy je ustawiające powinny zostać najpierw zobowiązane przez właścicieli danego terenu do przygotowania z poz-bruku lub z płytek chodnikowych placu pod te kontenery. Wtedy kontenery stały by pionowo, jak na Bóg przykazał, dozorca mógłby wokół nich cyklicznie pozamiatać. Natomiast mieszkańcy dochodzili by do nich nie po błocie czy mokrej trawie, ale po normalnym chodniku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane