piątek, 23 października 2020 21:03

Manifestacja pod biurem poselskim i na rynku

 

W odpowiedzi na apele osób związanych z gnieźnieńską lewicą, w piątkowy wieczór na ul. Moniuszki pojawiło się sporo osób, które przyszło zaprotestować przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Mimo iż od północy mają zacząć obowiązywać przepisy dotyczące zakazu organizowania zgromadzeń publicznych powyżej 5 osób, w piątkowy wieczór na ul. Moniuszki pojawiło się sporo ludzi. Wszyscy przyszli, by pod kamienicą, w której mieści się biuro poselskie Zbigniewa Dolaty wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego dot. przepisów antyaborcyjnych.

Jeszcze w miniony czwartek w godzinach wieczornych na miejscu pojawiła się spontanicznie grupa osób, która przyszła z wieszakami oraz zniczami, by w ten sposób zamanifestować swoje niezadowolenie z tytułu zaostrzenia przepisów. Po wszystkim poseł Zbigniew Dolata, komentując cały protest, zamieścił komentarz z prywatnego konta na jednym z profili na Facebooku "Cała ta zgraja pod moim biurem przypomina małpy w ZOO... Oj zagalopowałem się... Przepraszam małpy... One mają znacznie większy iloraz inteligencji". Wpis ten wzbudził falę negatywnych emocji pod adresem parlamentarzysty, choć on sam broni się iż jego komentarz był znacznie łagodniejszy i mniej wulgarny w swojej treści niż wpisy innych osób, które atakowały koalicję rządzącą oraz Trybunał Konstytucyjny. Posłanka Paulina Hennig-Kloska poinformowała przy tym w piątkowe popołudnie, że prywatny komentarz posła zgłosi do Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej. 

Jednocześnie środowiska lewicowe, które zorganizowały protest w czwartkowy wieczór, zapowiedziały iż w piątek spotykają się w tym samym miejscu na wydarzeniu "Spacer do Lata", nawiązując bezpośrednio do kolejnej manifestacji pod biurem Zbigniewa Dolaty. O umówionej porze na ul. Moniuszki zebrało się około sto osób, które pod tablicą z nazwą biura poselskiego zapaliły znicze, zawiesiły wieszaki lub zostawiły slogany z hasłami.

Następnie wszyscy udali się "spacerem" na Rynek, gdzie kontynuowano manifestację - wygłoszono kilka przemówień oraz skandowano różne hasła. Po tym protestujący udali się jeszcze na teren przed Kurią Metropolitalną, gdzie jednak zachowano już ciszę. Obecna na całym wydarzeniu policja apelowała jedynie o zachowywanie dystansu społecznego - według służb w manifestacji uczestniczyło ponad sto osób.

 

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Jendrek sobota, 31 października 2020 22:34 napisane przez Jendrek

  Czy Lempart oraz inne feministki wyszły na ulice gdy Rudy z Kamyszem podniósł wiek emerytalny ?Teraz widzimy ,że Korwin celnie scharakteryzował tę grupę kobiet .

 • Link do komentarza Jimi wtorek, 27 października 2020 20:27 napisane przez Jimi

  Ale w koło jest wesoło
  Człowiek w pracy
  Małpy wkoło

 • Link do komentarza Pelacha niedziela, 25 października 2020 17:25 napisane przez Pelacha

  Jak dobrze, że wy się urodziliście! Byłoby nam smutno bez was, bo wasze mamusie miały wybór!Oj, miały...To teraz bukiety kwiatów i w te pędy podziękować. Gniezno poniosłoby niepowetowaną stratę- droga młodzieży!

 • Link do komentarza wilk niedziela, 25 października 2020 03:11 napisane przez wilk

  Marsz pokolenia typowych gimbusów i dzbanów,wychowanych na post komuszej edukacji!!! Hitlerowskie nazistowskie Niemcy też popierali aborcję,najpierw u siebie zabijali chore,słabe i niepełnosprawne dzieci,także te jeszcze nienarodzone,miały się tylko rodzić silne i zdrowe,najlepiej wyglądu aryjskiego !!!!! Potem wprowadzili ABORCJĘ na życzenie dla POLEK w podbitym kraju razem ze STALINEM zgodnie z umową nazistów z bolszewikami , o eksterminacji ludności polskiej !!!! Faszyści z bolszewikami niszczyli wszystkich niepełnosprawnych,słabych i chorych,chorych psychicznie,inwalidów ,dorosłych jak i dzieci,także niepoczęte !!!! Czy przykład zamordowania pacjentów DZIEKANKI,tylko dlatego,że byli chorymi i niepełnosprawnymi POLAKAMI,których grobów i miejsca mordu do dziś nie odnaleziono nie powinien wśród tej dzisiejszej młodzieży obudzić jakiś skojarzeń z nawoływaniem lewackich i feministycznych pseudo grup do mordowania dzieci,mimo prawdopodobieństwa,powtórzę PRAWDOPODOBIEŃSTWA poważnej choroby ?????PYTAM się WAS ;Z kim chcecie by was kojarzyło społeczeństwo,z jakimi wartościami??Tymi co napisałem wyżej ???????GDZIE jest WASZA TOLERANCJA do ochrony życia, TYCH NIEWINNYCH małych istot,które jeszcze są pod sercem matki,chorych,a może ZDROWYCH ??????? I KTO tu ma krew na rękach ????? Pytam się dzbany i gimbusy !!!!!!

 • Link do komentarza avalon niedziela, 25 października 2020 00:56 napisane przez avalon

  Fanatyczni wyznawcy sekty PO-PiS (AWS).

 • Link do komentarza Matka sobota, 24 października 2020 18:44 napisane przez Matka

  Tak tak czyli dziecko które się urodzi z ciężkimi wadami i umiera to cierpi a dziecko które jest rozrywane w łonie matki i wyciągane po kawałku jest humanitarnie usuwane kretynki stojące pod biurem zacznijcie myśleć a nie powtarzać to co wam każą

 • Link do komentarza Marek sobota, 24 października 2020 09:36 napisane przez Marek

  Dziecko, które nosisz w sobie nie jest już tylko Twoje !!!! Partner, który się do niego przyczynił ma tyle samo do powiedzenia co ty! Wobec tego dziecko to już nie TYLKO twoje ciało, ale i ciało twojego partnera. To nowe, odrębne życie, powstałe w cudowny sposób. Uszanuj ten dar, którym obdarzył Cie twój partner ( z pomocą BOSKĄ. ). Bo nie każdy kto ma stosunki cielesne z partnerem jest tym darem potomstwa obdarzany !

 • Link do komentarza bedziesz miała prawo wyboru sobota, 24 października 2020 09:30 napisane przez bedziesz miała prawo wyboru

  Dziewczyny opanujcie się. Jak będzie zagrożone Wasze życie, to wtedy każdy lekarz spyta was. Ratować dziecko czy panią? I wtedy będziecie mieć wybór. ok ?

 • Link do komentarza Babcia sobota, 24 października 2020 09:26 napisane przez Babcia

  tak wyglądają kobiety dla których ważniejsza jest kariera, realizowanie siebie, wstyd mi za was babki, bo niektóre z was znam i naprawdę nie macie pojęcia o co w tym wszystkim chodzi! To też tez jest życie. nieważna jest jakość tego życia, bo te dzieci naprawdę sa kochane i dają szczęście wielu. Wy nie musicie się nimi zajmować, oglądać nawet, dalej możecie się realizować. Zostawiajcie je w szpitalach, resztą zajmie się ta wg was mała mniejszość!

 • Link do komentarza quo vadis femina sobota, 24 października 2020 09:05 napisane przez quo vadis femina

  To dziecko zabij, a tamtemu daj 9 mln PLN na lekarstwo?

 • Link do komentarza Lady sobota, 24 października 2020 07:04 napisane przez Lady

  Paniom trzeba podać coś na uspokojenie albo poszukać dobrego egzorcysty, skoro są tak "bardzo złe".

 • Link do komentarza Jankowski Hieronim sobota, 24 października 2020 06:50 napisane przez Jankowski Hieronim

  Tej - ty obrzydliwy małpiszonie !

 • Link do komentarza Mpran piątek, 23 października 2020 23:49 napisane przez Mpran

  Kiedy kolejna manifestacja

 • Link do komentarza marek piątek, 23 października 2020 21:33 napisane przez marek

  Ładny szacunek do obywateli ma nasza władza. Mam nadzieję, że machając kolejny 500 zł banknotem nie zamknie im oczu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane