niedziela, 25 października 2020 17:57

Utknął w mule - musieli go wyciągnąć strażacy

 

Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażacy w niedzielne popołudnie - przy czyszczeniu stawu jeden z pracowników utknął w mule zgromadzonym na dnie.

Do zdarzenia doszło 25 października po godzinie 15. Wówczas to służby zostały powiadomione o zdarzeniu, do jakiego doszło w Strzyżewie Smykowym (gmina Gniezno) na terenie jednej z posesji. W znajdującym się tam stawie, który był akurat czyszczony i pozbawiony wody, utknął mężczyzna - ugrzązł on w mule zgromadzonym na dnie, który uniemożliwiał mu swobodne wyjście.

Na miejsce zdarzenia przybyły OSP Strzyżewo Smykowe oraz JRG Gniezno. Poszkodowany znajdował się kilka metrów od brzegu i był dość mocno zapadnięty w mule, dlatego zdecydowano dostać się do niego za pocą deski ortopedycznej, szelek ratowniczych oraz węża strażackiego - dzięki temu, a także przy wsparciu siły mięśni pozostałych osób, udało się go wydobyć na brzeg - mężczyźnie na szczęście nic się nie stało.

źródło:  OSP Strzyżewo Smykowe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane