Wydrukuj tę stronę
wtorek, 27 października 2020 08:29

Urząd wynajmie samochód zamiast kupować nowy

 

Niespełna 200 tys. złotych kosztować ma wynajem samochodu służbowego, który będzie służył jako środek transportu dla prezydenta. Obecny pojazd jest już wyeksploatowany.

Rok temu sporo kontrowersji wzbudziła decyzja Starostwa co do planowanego nabycia samochodu służbowego za kwotę 200 tys. złotych (później zredukowaną do 163. tys. złotych). Wówczas jednak twierdzono, że zakup jest o wiele korzystniejszy od innej formy zdobycia takiego pojazdu dla tej jednostki.

Tymczasem przed taką samą sytuacją stanął obecnie Urząd Miejski, w którym znajduje się pojazd służbowy z przejechanymi 260 tys. kilometrów. Koszty eksploatacji samochodu są coraz wyższe, dlatego zaplanowano pozyskanie nowego, ale już w innej formie niż dotychczas - zamiast zakupu będzie on wynajmowany.

- To wynajęcie w kwocie 198 tys. złotych jest prawie takie samo jak koszt zakupu samochodu - planujemy wynająć samochód podobny, jak mamy dzisiaj, czyli Skodę Superb - przekazała skarbnik miasta Ewa Gawrych na posiedzeniu Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. Jak dalej dodała, koszt wynajęcia rozłożony jest na cztery lata od 2021 do 2024 roku, a dodatkowo w tej kwocie znajdują się koszty ewentualnych napraw. Dodatkowo, gdyby samochód uległ awarii, zapewniony ma być pojazd zastępczy. 

Dodajmy, że podobny sposób obecnie wynajmowane są pojazdy dla Straży Miejskiej. Wynajęcie samochodu służbowego dla Urzędu Miejskiego miałoby nastąpić około połowy 2021 roku. 

 

11 komentarzy