piątek, 06 listopada 2020 09:30

Migawki z miasta - Problem na chodniku zniknie

 
Migawki z miasta - Problem na chodniku zniknie zdjęcie nadesłane

W odpowiedzi na list mieszkańca, który po długim oczekiwaniu na reakcję urzędu w sprawie uszkodzonego chodnika skontaktował się z naszym portalem, otrzymaliśmy wiadomość od jednostki prowadzącej sprawę.

Kilka dni temu w ramach "Migawek z miasta" jeden z gnieźnian zasygnalizował sprawę, z którą - jak przyznał - nie ma żadnej reakcji od dłuższego czasu. Mowa była o uszkodzonym chodniku na ul. św. Michała, gdzie korzenie drzewa rozsadziły płyty chodnikowe. Jak przyznał, sprawę zgłaszał do Urzędu Miejskiego kilka miesięcy temu, ale do tej pory sytuacja nie zmieniła się. 

Choć "Migawki z miasta" są tylko komentarzem na sygnały nadesłane od mieszkańców lub zauważone przypadkiem na ulicach Gniezna, do naszej redakcji skierowana została odpowiedź w sprawie chodnika na ul. św. Michała, która powinna zadowolić nie tylko ww. zainteresowanego, ale także innych mieszkańców.

- W związku z naprawą chodnika informuję, że temat absolutnie nie został zapomniany. Zadanie zostało przejęty przez nasz Zakład Zieleni Miejskiej, ponieważ tematyka drzew i ich stan sanitarny jest nam szczególnie bliski. Mając na uwadze poszanowanie drzew w centrum miasta, które ze względów na wiele czynników stresowych, rosną w trudnych warunkach, postanowiliśmy tej jesieni po raz kolejny, poszerzyć misy w kilku następnych lokalizacja na terenie miasta Gniezna. Kwestia ta jest szczególnie trudna w miejscach, gdzie korzenie przerastają misy w których rosną - poinformowała nas Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie. Jak dalej dodała, sytuacja na ul. św. Michała ma ulec poprawie w najbliższych tygodniach: podjętym kompleksowym zadaniu znajduje się również ulica Św. Michała, ale tutaj ze względu na szeroki chodnik podjęliśmy decyzję, o rozebraniu już nie jednostkowo fragmentu chodnika tylko całego pasa, który zostanie obsadzony zarówno roślinnością niską jak i wysoką. Zabieg ten przyczyni się do poprawy właściwości powietrzno – wodnych gleby. Prace te będą wykonywane od listopada do połowy grudnia. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 06 listopada 2020 09:36 napisane przez Mieszkaniec

    Dzięki za drzewa na ul. Wyszyńskiego. Proszę o więcej. Może jakieś miłorzęby ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane