niedziela, 22 listopada 2020 17:12

Kolejny protest przeszedł przez centrum

 

Po raz kolejny w ciągu ostatniego miesiąca w Gnieźnie odbyła się manifestacja przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącej zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

W miesiąc po wydaniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, co nastąpiło 22 października br., ponownie odbyła się manifestacja związana z ogólnopolskim "Strajkiem Kobiet". W ciągu tego czasu na terenie Gniezna i mniejszych miejscowości powiatu gnieźnieńskiego odbyło się kilkanaście protestów, przy czym największym był ten z 28 października, który odbył się w Grodzie Lecha i zgromadził zdaniem służb około 4 tys. osób. 

W niedzielne popołudnie 22 listopada na deptaku pojawiła się ponownie grupa manifestantów, którzy po raz kolejny postanowili dać wyraz swojemu niezadowoleniu. Uczestnicy manifestacji, przy akompaniamencie bębnów i własnoręcznie wykonanych grzechotek, a także ze sloganami i emblematami protestu, przeszli ul. Chrobrego, Rynek pod Pałac Prymasowski. Po drodze miały miejsca wystąpienia poszczególnych osób - po tym uczestnicy powrócili na deptak. Zdaniem policji w niedzielnej manifestacji uczestniczyło niespełna 80 osób.

14 komentarzy

 • Link do komentarza wilk wtorek, 01 grudnia 2020 16:55 napisane przez wilk

  Czerwony znak runiczny z pogańskich plemion germańskich,przejęty również przez organizacje hitlerowskie czy czerwona gwiazda bolszewicka,bardzo pasują te oznaczenia do tych wszystkich liderek tzw. strajku nie kobiet,a wiedźm,bo żadne kobiety z tymi wulgarnymi babsztylami się nie identyfikują !!! A mężczyźni,którzy je popierają ?????? To typowo cyniczni,zimni,wyrachowani egoiści,którzy dla kariery i mamony są w stanie sprzedać każdego,nawet własną matkę,żonę,narzeczoną,dziewczynę,już nie piszę o koleżankach ,kolegach i tak samo porzucić w trudnych chwilach,jak taki ogryzek z jabłka !!! To jest ten typ tzw. mężczyzn,więc PANNY i PANIE,które mają trochę oleju w głowach uwaga na takich !!!

 • Link do komentarza Edek piątek, 27 listopada 2020 14:51 napisane przez Edek

  Fajny ten protest, taki nie za liczny

 • Link do komentarza Wiktoryn niedziela, 22 listopada 2020 21:48 napisane przez Wiktoryn

  Zastanawiam się dlaczego mężczyźni protestują domagając się aborcji na życzenie? Ale chyba rozumiem o co chodzi. Chcą to robić ze swoimi kobietami bez zabezpieczenia i w razie czego móc zrobić legalną skrobankę, by dalej bez konsekwencji oddawać się przyjemnościom z rozpusty. Zupełny brak odpowiedzialności. Wstyd dla tych mężczyzn i kobiet też, bo kieruje nimi popęd, a nie wiara w postulaty.

 • Link do komentarza ad niedziela, 22 listopada 2020 21:45 napisane przez ad

  Patrząc na zdjęcia to chyba komuś się zera pomyliły (jedno, a może nawet dwa) odnośnie frekwencji.
  A tymczasem rząd z poparciem niemal całej opozycji niszczy zdrowie i życie Polaków zamykając szpitale, przychodnie oraz gospodarkę, a Polacy śpią zdegradowani do rangi, już a za chwilę, królików doświadczalnych [szczepionki].

 • Link do komentarza Gość niedziela, 22 listopada 2020 20:33 napisane przez Gość

  Banda lewaków tylko jedno potrafią robić niszczyć.

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski niedziela, 22 listopada 2020 20:20 napisane przez Dominik Kozłowski

  "Nam spisać je kazano - wstąpiłem na działo.
  Spojrzałem na pole: dwieście ich kwiczało.
  Fanatycznych Julek ciągną się szeregi,
  Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi.
  I widziałem ich hersztę: jako rozpęd brała
  I szeregi wroga ciałem przepchnąć chciała!"

 • Link do komentarza Dominik Kozłowski niedziela, 22 listopada 2020 20:18 napisane przez Dominik Kozłowski

  Bez przesady. Jaki protest?. Tych kilka osób?. Obrzydliwe hasła z popieraniem zabijania.

 • Link do komentarza Myślnik niedziela, 22 listopada 2020 20:12 napisane przez Myślnik

  Transmisja wirusa trwa...

 • Link do komentarza Pelacha niedziela, 22 listopada 2020 19:47 napisane przez Pelacha

  Ponownie zameldował się weteran protestów wszelakich a szczególnie tych właśnie!

 • Link do komentarza mjj niedziela, 22 listopada 2020 19:31 napisane przez mjj

  Co ma wspólnego ksiądz prymas z tym wyrokiem Trybunału naprawdę trudno zrozumieć. Ani to prymas nie jest autorem Dekalogu tylko sam Pan Bóg, ani prymas czy ktokolwiek inny z kapłanów nie jest żadnym politykiem, nie zajmuje miejsca w rządzie czy samorządach, zatem jako taki nie sprawuje władzy i nie ma wpływu na wszelkie głosowania. Co innego grzech, o którym to właśnie nasi kapłani powinni bez przerwy wiernym przypominać. Ale ta gawiedź z tych wulgarnych protestów tego nie wie, bo sądząc po ich wiedzy z zakresu wiary, kościoły przez nich są omijane z daleka. No, chyba, żeby tylko je niszczyć i przeszkadzać wiernym w kulcie.

 • Link do komentarza Drogowiec niedziela, 22 listopada 2020 18:34 napisane przez Drogowiec

  Nie rozumiem ze nie możecie sobie z tą Bandą poradzić...
  Mandaty każdemu po 10 tyś i zaraz małpi rozum by się wypalił!

 • Link do komentarza SUWEREN niedziela, 22 listopada 2020 18:24 napisane przez SUWEREN

  Dlaczego policja pozwala im manifestować i nawet nie używa megafonów do siania propagandy o stanie epidemi a gdy wychodzą normali obywatele by dekonstrowac chore restrykcje rzadu to odrazu pacyfikacja jest? Ich bol jest lepszy od naszego? Kobieta nie zabrano żadnych praw i niech nie sieja propagandy. Stop PROPAGANDZIE I DEBILIZMOWI.

 • Link do komentarza Katarzyna niedziela, 22 listopada 2020 17:39 napisane przez Katarzyna

  Krótko podsumowując. Dla 80 osób nie warto nawet dotykać klawiszy komputera, by cokolwiek napisać na temat haseł, z którymi ci demonstranci przeszli przez gnieźnieński deptak.

 • Link do komentarza Sebol niedziela, 22 listopada 2020 17:36 napisane przez Sebol

  Te manifestacje to już się śmieszne robią .... aż żal na to patrzeć .....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane