poniedziałek, 23 listopada 2020 12:01

Znęcał się nad żoną i matką oraz psem

 

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mężczyzna zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją matką, groził pozbawieniem życia żonie, znęcał nad psem a także podczas interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy.

W miniony czwartek 39-letni gnieźnianin trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych niedługo po tym, jak jego rodzina zgłosiła interwencję. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w mieszkaniu i groził pozbawieniem życia swojej żonie, jeżeli ta zdecydowałaby się zadzwonić na Policję, a podczas przeprowadzania interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy. 39-latek został natychmiast zatrzymany.

Policjanci zajmujący się sprawą, zebrali obszerny materiał dowodowy. Potwierdzono również  psychiczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla pokrzywdzonej. Dodatkowo okazało się, że od czterech miesięcy 39-latek znęcał się nad psem kopiąc go, bijąc kijem, czy rzucając o ścianę.

39-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policja informuje, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane