poniedziałek, 30 listopada 2020 13:38

Sanepid: „Sytuacja jest w miarę stabilna”

 

W chwili obecnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w kwarantannie znajduje się prawie 1300 osób. Jak przyznaje Sanepid, sytuacja w naszym regionie powoli się normalizuje.

Tylko dzisiaj, jak podało Ministerstwo Zdrowia, stwierdzono tylko 2 nowe zakażenia i 3 zgony. Od początku epidemii odnotowano około 4150 przypadków zakażeń na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podsumowała ostatni czas w poniedziałkowe wczesne popołudnie.

- Porównując to z ubiegłym tygodniem - jest korzystniej. Mamy 113 przypadków zakażeń mniej niż w tygodniu ubiegłym - było to 629 zakażeń. Ponadto odnotowaliśmy o 8 zgonów mniej w porównaniu do poprzedniego tygodnia - w sumie 16. Nie odnotowaliśmy także nowych ognisk w domach pomocy społecznej, a jedno trzyosobowe mamy w jednym z zespołów szkół na terenie powiatu. W porównaniu do poprzednich tygodni sytuacja epidemiologiczna wygląda o wiele korzystniej - przyznała Anna Stejakowska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu. Jak dodała, jej zdaniem sytuacja poprawia się dzięki obowiązującym obostrzeniom - zamkniętym szkołom, ograniczeniom w życiu codziennym czy organizacji wydarzeń z udziałem dużych skupisk ludzkich: - Sytuacja jest w miarę stabilna.

- Oczywiście od soboty są już otwarte galerie handlowe, tylko oczywiście działają w reżimie sanitarnym. Tu też jest prośba, że jeśli chcemy udać się do galerii, to żebyśmy nie traktowali tego jako miejsca spotkań tylko bardziej zadaniowo. Mamy rzecz do kupienia, idziemy i realizujemy zadanie i wychodzimy - mówiła dyrektor Sanepidu. Wyraziła uznanie dla tych sklepów, które w tego typu obiektach pilnują wspomnianych zasad i wprowadzonych limitów: - Jeżeli będą przestrzegane, to myślę, że jest na pewno o wiele mniejsze ryzyko wzrostu zakażeń - przyznała Anna Stejakowska.

2 komentarzy

  • Link do komentarza wilk poniedziałek, 30 listopada 2020 15:43 napisane przez wilk

    Te różne sabaty czarownic ,nie mające NIC wspólnego z kobietami,na ulicach Gniezna zrobiły swoje,tak samo jak w pozostałych miastach!!!

  • Link do komentarza Wiola poniedziałek, 30 listopada 2020 15:12 napisane przez Wiola

    Poprawia sie dzięki obostrzeniom? A może mniej osob się testuje? A może większość z nas chorowala już na jakiegoś wirusa? Nie czas już zakonczyć ten stan...nawet nie wiem jak go ładnie nazwać...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane