środa, 02 grudnia 2020 12:36

Stracił pieniądze przez BLIK. Policja ostrzega

 

Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych typu BLIK, gdyż oszuści wciąż działają w sieci.

W miniony wtorek 28-letni gnieźnianin powiadomił funkcjonariuszy o przypadku kradzieży pieniędzy z jego konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności. Oszust podszył się pod znajomą pokrzywdzonego na portalu społecznościowym i zwrócił się z pilną prośbą o pożyczkę. W ten sposób 28-latek stracił 1000 zł.

Policja ostrzega przed zbyt pochopnym działaniem. Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, zachowajmy ostrożność. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy.

Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Przy tej okazji dbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

 • Link do komentarza Sli środa, 02 grudnia 2020 14:37 napisane przez Sli

  młody chłopak tak się dał zrobić? to aż mało prawdopodobne.....

 • Link do komentarza Sli środa, 02 grudnia 2020 14:37 napisane przez Sli

  młody chłopak tak się dał zrobić? to aż mało prawdopodobne.....

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 02 grudnia 2020 13:17 napisane przez rezigiusz

  Widzę że "naiwnych idiotow" bie brakuje.Pisałem kilka razy ze należy za każdym razem ustawić na swoim koncie dwu etapowy procesweryfikacji przelewu.

  Do tego kto przy zdrowych zmysłach o pożyczeniu nie bagatelnej kwoty zwraca się za pośrednictwem jakiegoś portalu społecznościowego. Ludzie gdzie wy macie rozum ze o głowie na karku nie wspomnę.

  Myślenie nie boli a teraz to sobie można jedynie popłakać.

  Tłumaczyłem trzeba wyłączać BT w telefonie a nie chodzić z non-stop z włączonyma tym samym zapraszając aby włamać sie do telefonu bez wiedzy użytkownika. Wtedy złodzieje mają jak na tacy wsio włącznie z dostępem do wiadomości SMS z Banku bo w tych działaniach nie ma przypadkowosci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022