czwartek, 03 grudnia 2020 12:09

Pijany chciał uciec policji - miał zakaz prowadzenia pojazdów

 

Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policję zdecydował się na ucieczkę i to mimo iż w jego organizmie stwierdzono 1,4 promila alkoholu.

Sytuacja miała miejsce 30 listopada br. w Wierzycach około godziny 11:20 na terenie gminy Łubowo. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot Partner. 

Podczas przeprowadzania kontroli stwierdzono, że kierujący 62-letni mieszkaniec gminy Łubowo posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do grudnia 2022 roku. Ponadto funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu: - Zostały przeprowadzone badanie na jego zawartość i wówczas stwierdzono 1,4 promila alkoholu - przekazała nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Podczas kontroli kierujący w pewnym momencie oddalił się od radiowozu, wsiadł do Peugeota i zaczął uciekać policjantom - został jednak wkrótce zatrzymany na drodze. Pojazd został zabezpieczony na parkingu depozytowym.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 62-latek odpowie teraz przed sądem. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to osoba publiczna - jest radnym gminy Łubowo.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane