wtorek, 08 grudnia 2020 09:46

Nowo zasadzone drzewa można znaleźć na mapie

  UM (opr)
Nowo zasadzone drzewa można znaleźć na mapie źródło: UM

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy najlepiej jest dokonywać nowych nasadzeń drzew i krzewów - z tego czasu korzysta także Zakład Zieleni Miejskiej.

Jak co roku w okresie jesienno- zimowym ZZM dokonuje nowych nasadzeń. Od kilku tygodni na terenie Gniezna pojawią się kolejne - docelowo będzie ich około 650, z tego 224 nowe drzewa i 425 krzewów. Wszystkie będą rozlokowane w różnych częściach miasta i składają się na nie m.in. wierzby płaczące, klony srebrzyste i pospolite, olcha czarna.

Najwięcej nasadzeń, bo aż 43 drzew, pojawi się na modernizowanym placu zabaw przy ul. Armii Krajowej. Nowe drzewa posadzone będą także na następujących ulicach: Łaskiego, Chrobrego,  Kasprowicza, Orzeszkowej, Roosevelta, Zielony Rynek, Jeziorna, Chociszewskiego, Dąbrowskiego, Czarnieckiego, Staszica a także w miejskich parkach i skwerach.

By ułatwić lokalizację nowych nasadzeń powstała specjalna mapka, która też będzie na bieżąco uzupełniana przez dane z Zakładu Zieleni Miejskiej. Nie obejmuje ona jednak tych drzew, które zostały posadzone przez np. innych zarządców dróg:

4 komentarzy

 • Link do komentarza Osa środa, 09 grudnia 2020 10:01 napisane przez Osa

  Mieszkańcu - ty rzeczywiście NIC nie wiesz drzewach... ale nie trzeba być botanikiem: każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek wie, jak ważną rolę odgrywają dorodne , zdrowe drzewa . I te"olbrzymy" jeśli nie są niszczone "pielęgnacją" są o wiele bardziej bezpieczne, niż te poharatane cięciami i wypróchniałe w środku. Popatrz np na Wrocław, pełen pięknych, ogromnych starych drzew. Tam nikt nie myśli o ich usuwaniu. A latem te drzewa są ZBAWIENIEM dla mieszkańców betonowych dżungli.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 08 grudnia 2020 11:24 napisane przez mieszkaniec

  Nie jestem wprawdzie botanikiem, ale nie rozumiem sadzenia drzew, które z natury będą miały olbrzymie korony. Ani to ładne, ale efektowne w mieście, których drzewa powinny być zdecydowanie niższe i co najmniej co dwa lata przycinane. Natomiast olbrzymy, a takie mam na moim osiedlu są bardzo niebezpieczne w czasie potężnych wiatrów, nadto jesienią mają setki kilogramów liści, które rozwiewane sa po całym osiedlu i tylko jest kłopot z ich zbieraniem.

 • Link do komentarza pytacz wtorek, 08 grudnia 2020 10:44 napisane przez pytacz

  a ile zostało wyciętych?

 • Link do komentarza Osa wtorek, 08 grudnia 2020 10:29 napisane przez Osa

  To bardzo dobra wieść ALE....ile drzew w tym czasie zostanie wyciętych/obciętych/zniszczonych "pielęgnacją"? wystarczy spojrzeć, co robi spółdzielnia mieszkaniowa i inni zarządcy nieruchomości ? Proszę spojrzeć, jak NIEPOTRZEBNIE i NIEWŁAŚCIWIE obcina się wiele drzew na terenie miasta i gminy... I to jest problem, z którym należy walczyć! Bo inaczej nowe nasadzenia TO WYRZUCANIE PIENIĘDZY W BŁOTO!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane