środa, 09 grudnia 2020 16:59

Potrącenie na ul. św. Wawrzyńca

 

W środowe, późne popołudnie doszło do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego w centrum Gniezna - poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia, około godziny 16:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na ul. św. Wawrzyńca przy skrzyżowaniu z Bednarskim Rynkiem w rejonie przejścia dla pieszych doszło do potrącenia kobiety przez samochód osobowy marki Opel. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp JRG Gniezno, gdyż poszkodowana miała znajdować się pod pojazdem. Po dotarciu zastępów okazało się iż nie jest wymagane podniesienie pojazdu - kobiecie udzielono pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Następnie poszkodowana, po opatrzeniu, została przetransportowana do szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch w kierunku ul. Słomianka został zablokowany.


13 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec okolicy wtorek, 15 grudnia 2020 08:14 napisane przez mieszkaniec okolicy

  KP czepiasz się szczegółów, a problem występuje. Taka logika jak w KPP Gniezno, pod którego się podszywasz. Najlepiej problemu nie widzieć.

 • Link do komentarza KP Gniezno poniedziałek, 14 grudnia 2020 09:58 napisane przez KP Gniezno

  do "mieszkaniec okolicy" proszę oddać prawo jazdy. Mówi Pan o wyprzedzaniu stojących samochodów. Nie ma takiego manewru w Kodeksie Ruchu Drogowego. Jeśli samochód się zatrzymał to można go co najwyżej ominąć a nie wyprzedzić.

 • Link do komentarza mieszkaniec okolicy sobota, 12 grudnia 2020 13:10 napisane przez mieszkaniec okolicy

  Tam bardzo często kierowcy jadący na wprost wyprzedzają tych, co stoją chcąc skręcić w prawo w stronę Warszawskiej i ustępują pieszym. Nawet nie zwalniają i walą prosto na Słomiankę.

 • Link do komentarza przechodzień piątek, 11 grudnia 2020 16:30 napisane przez przechodzień

  Wszystkie OK. Przyjeżdżają dwie straże, stwierdzaja, że osoba spod auta już jest wydobyta, no to jedna odjeżdża. Proste? Ale jak widać nie dla wszystkich..

 • Link do komentarza z wody piątek, 11 grudnia 2020 16:25 napisane przez z wody

  To właśnie w tym rejonie powinny powstać doświetlenia przejść dla pieszych. Kolejne potrącenie i po raz kolejny będzie się mówić przy ustawionych lampach, że oto poprawiamy bezpieczeństwo pieszych. Urzędnicze myślenie.

 • Link do komentarza Gnieźnianka czwartek, 10 grudnia 2020 22:14 napisane przez Gnieźnianka

  Kierowcy jadący od Zielonego Rynku, skręcając w prawo patrzą w lewo i bez upewnienia się czy pieszy znajduje się na pasach jadą. Ja sama niedawno o mało co nie zostałam potrącona i to w biały dzień. To przejście jest bardzo niebezpieczne. A może by postawić znak stop?

 • Link do komentarza Zorro czwartek, 10 grudnia 2020 09:59 napisane przez Zorro

  Do Przechodnia. Przeczytaj proszę tekst jeszcze raz a będziesz wiedział.

 • Link do komentarza qwertz czwartek, 10 grudnia 2020 00:02 napisane przez qwertz

  Widocznie do neutralizacji skutków zdarzenia wymagane było rozdysponowanie dwóch zastępów straży pożarnej. Mądrzejsi od ciebie pracują w SP i w przypadku gdyby zdarzenie dotyczyło ciebie bezpośrednio, pytania o liczbę wozów biorących udział w akcji uznałbyś za co najmniej niestosowne.

 • Link do komentarza Egon środa, 09 grudnia 2020 22:49 napisane przez Egon

  Po to żebyś miał się o co zapytać.

 • Link do komentarza zapomniany przez Prezydenta Budasza - pomysłodawca środa, 09 grudnia 2020 21:56 napisane przez zapomniany przez Prezydenta Budasza - pomysłodawca

  W tym miejscu, przed wjazdem w tą drugą część ulicy Wawrzyńca powinna być wysepka , którą wszystkie samochody i autobusy mogłyby omijać z prawej strony. Takie głębokie "pół rondo" by spowolnić jadące tą ulica pojazdy. A sam wygięty w prawo, jednokierunkowy pas jezdny powinien być wygospodarowany z części placu targowego, który obecnie stanowi deptak. W żadnym wypadku w tym miejscu nie powinien być budowany garb !

 • Link do komentarza Świadek środa, 09 grudnia 2020 21:56 napisane przez Świadek

  Ponieważ kobieta leżała pod kołami auta, ale zebrała się grupa ludzi i przeniosła auto zanim przyjechała straż.

 • Link do komentarza Ona środa, 09 grudnia 2020 20:46 napisane przez Ona

  Przeczytał Pan artykuł?
  Poszkodowana znalazła się pod autem....

 • Link do komentarza przechodzień środa, 09 grudnia 2020 17:38 napisane przez przechodzień

  Czy można nieśmiało zapytać, po co na takie zdarzenie przyjeżdżają dwa wozy bojowe straży pożarnej?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane