czwartek, 17 grudnia 2020 11:15

Za ciężki o prawie 60% i bez zezwoleń

 
Za ciężki o prawie 60% i bez zezwoleń źródło: WITD

O prawie 24 tony za ciężki był pojazd, który został zatrzymany przez inspektorów transportu drogowego na drodze ekspresowej S5.

W nocy z 13 na 14 grudnia inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego z Gniezna pełnili dyżur na drodze ekspresowej S5. Tuż po północy dynamicznie zatrzymali nienormatywny zespół trzech pojazdów wiozących kontenery, którego rzeczywista masa całkowita wynosiła 63,8 t, zamiast dozwolonych 40 t.

Krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Gdańsk - Komorniki – Baranowo realizowany był zespołem pojazdów składającym się z ciągnika siodłowego i dwóch naczep. A zespół powinien składać się z dwóch pojazdów i mieć dodatkowy pojazd wykonujący pilotowanie, bowiem ważył ponad 60 t. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów przekroczona została o 23,8 t, czyli aż o 59,5 proc. Stwierdzono również przekroczenie dopuszczalnego nacisku na podwójną oś napędową o 0,35 t, czyli o 1,84 proc. przy normie 19,0 t. Z kolei nacisk na potrójną oś nienapędową przy normie 24,0 t został przekroczony o 6,55 t, czyli o 27,29 proc.

Kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii VII na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym i nie posiadał również żadnego innego zezwolenia. Kierowcy zakazano poruszania się zespołem pojazdów składającym się z trzech pojazdów. Zespół pojazdów nie został jednak usunięty na parking strzeżony, ponieważ doprowadzono go do normatywności. Wobec przedsiębiorcy inspektorzy z Gniezna wszczęli postępowanie administracyjne na łączną kwotę 28000 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Misiek czwartek, 17 grudnia 2020 15:18 napisane przez Misiek

    Jak odchudzili ten pojazd.o 23.8 ton?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane