piątek, 18 grudnia 2020 10:29

Z promilami wpadł do rowu

 
Z promilami wpadł do rowu źródło: KPP Gniezno

Świadkowie finału pijanej jazdy, zakończonej w przydrożnym rowie, pomogli policji w zatrzymaniu 44-letniego, nieodpowiedzialnego kierowcy.

W minioną środę 16 grudnia w Czeluścinie w gminie Czerniejewo, kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat podczas cofania wjechał do rowu. Świadkiem całego zdarzenia byli dwaj mężczyźni - mieszkańcy Cielimowa i Bierzglinka, który w tym czasie przejeżdżali obok miejsca zdarzenia swoim autem. Zatrzymali się i podeszli do kierowcy passata, aby sprawdzić, czy ten nie potrzebuje pomocy.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci gnieźnieńskiej drogówki po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że za kierownicą Volkswagena znajdował się 44-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 2,6 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. 44-latek odpowie również z za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Odpowiedzialnosc sobota, 19 grudnia 2020 23:44 napisane przez Odpowiedzialnosc

    No, piękny ten nasz naród. Nic tylko świat zdobywać. Patrząc na to aż żal tych pokoleń, które ginęły w wojnach i budowały "ten" kraj.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane