niedziela, 20 grudnia 2020 11:16

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Gniezna

 

Ogień zapalony na Ziemi Świętej w niedzielne południe dotarło do Gniezna, gdzie zostało przekazane całej archidiecezji. Wierni wspólnie modlili się o pokój na świecie.

Gnieźnieńscy harcerze, którzy przejęli przed kilkoma dniami ogień z Betlejem, przekazali je duchowieństwu, władzom samorządowym i mieszkańcom miasta na mszy świętej, odprawionej w katedrze. Już po raz kolejny światło przebyło daleką drogę, by nieść wszystkim hasło pokoju. Do tego też nawiązywał w swojej homilii abp Wojciech Polak Prymas Polski, który sprawował nabożeństwo w bazylice.

- Jest to z jednej strony znak nadziei, że w świecie, jak idziś przeżywamy wobec pozamykanych granic, lęków, obaw, ten znak jedności, to światełko zapalone tam przy żłobie Chrystusa, przekracza granice i dociera do nas. Jest to także znak naszej gotowości, do powiedzenia Bogu "Tak". Bardzo wam dziękuję drogie druhny i druhowie za waszą obecność tutaj, za ten dar światła z Betlejem. Ono nam mówi, że idą święta, że wkrótce Boże Narodzenie. Przynosicie to Betlejemskie Światło jednak nie po to, by nam wskazać drogę do Betlejem, ale żeby nam przypomnieć, że z Betlejem wyszło światło, które daje moc, by tak jak Maryja mówić "Oto my, słudzy Pana, niech nam się stanie" - mówił abp Wojciech Polak.

Po wspólnej modlitwie przedstawiciele gnieźnieńskiego hufca przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Prymasowi oraz wręczyli jubileuszowy medal z okazji 30. rocznicy istnienia tej wyjątkowej inicjatywy. Następnie Światło wręczono także prezydentowi Gniezna oraz drużynom harcerskim, które zaniosą je dalej do innych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej, skąd także trafi do domów.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Realista poniedziałek, 21 grudnia 2020 16:02 napisane przez Realista

    Szaleństwem jest gromadzenie tylu ludzi w zamkniętej przestrzeni na tak długi czas...

  • Link do komentarza Scarlett niedziela, 20 grudnia 2020 21:17 napisane przez Scarlett

    ad. Stefan12 - może nie tak ostro, choć, jeżeli ktokolwiek popiera zwolennika aborcji (Trzaskowski), to jednak ma udział w tym grzechu. Tak mnie uczono na religii. Niestety nie wierzę w rozświetlenie sumień takich wyborców.

  • Link do komentarza Stefan12 niedziela, 20 grudnia 2020 12:47 napisane przez Stefan12

    I pro-aborcyjny prezydent dostał światełko pokoju. Może mu rozświetli sumienie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane