poniedziałek, 21 grudnia 2020 13:02

Zdewastowali elewację szkoły na Winiarach - poniosą karę

 
Zdewastowali elewację szkoły na Winiarach - poniosą karę źródło: KPP Gniezno

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy ustalili dwie młode osoby, które dopuściły się wandalizmu – dla zabawy uszkodzili elewację na terenie szkoły. 

W nocy z 16 na 17 października br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 na osiedlu Orła Białego w Gnieźnie dwóch młodych mężczyzn uszkodziło elewację muru. Przedstawiciel szkoły o tym fakcie poinformował policjantów. Straty spowodowane dewastacją zostały wycenione na 1000 złotych.

Policjanci operacyjni zabezpieczyli monitoring, na którym zachowały się dowody działalności wandali. Po nitce do kłębka wytypowano i ustalono sprawców, którymi okazało się dwóch 20-letnich gnieźnian.

Mężczyźni przyznali się do zarzuconego czynu uszkodzenia mienia. Dobrowolnie poddali się karze po 1000 złotych każdy i obowiązku naprawienia szkody.

źródło: KPP Gniezno

5 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 25 grudnia 2020 18:25 napisane przez Gnieźnianka

  Czy to może "516"? Bo jeśli tak to zaraz zgłaszam kolejne akty wandalizmu.

 • Link do komentarza Daniel wtorek, 22 grudnia 2020 08:42 napisane przez Daniel

  Cymbałom szkoły pozamykali i się nudzi, chociaż w szkole to samo robią a nauczyciele nic. (w kamasze guwniarstwo zapędzić ład i dyscyplinę wprowadzić miotły i szypy czekają by miasto posprzątać, pełno petów liści itp).

 • Link do komentarza Daniel wtorek, 22 grudnia 2020 08:30 napisane przez Daniel

  Pracę społeczne dla guwniarzy i poprawczak a rodzicom za niepilnoanie swoich pociech ogromny mandat.

 • Link do komentarza Majomir poniedziałek, 21 grudnia 2020 21:56 napisane przez Majomir

  Graficiorze najwieksza banda

 • Link do komentarza Grażyna poniedziałek, 21 grudnia 2020 14:01 napisane przez Grażyna

  Prawdopodobnie to ci sami "młodzieńcy" co pomalowali graffiti w klatkach schodowych blokach na osiedlu Władysława Łokietka 18 i 20. Ale czy Policja na podstawie identyfikacji grafologicznej będzie potrafiła im to udowodnić ? Bardzo wątpię !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane