Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 grudnia 2020 13:42

Zarzuty dla kierowcy, który „wodował” autem w Skorzęcinie

 
Zarzuty dla kierowcy, który „wodował” autem w Skorzęcinie źródło: OSP Skorzęcin

51-letni mężczyzna, który spowodował zdarzenie i ściągnął służby nad Jezioro Niedzięgiel w piątkowy wieczór, usłyszał już zarzuty.

W sobotni ranek informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w Skorzęcinie w okolicach Rybakówki. W godzinach wieczornych służby otrzymały powiadomienie od świadka, że w jeziorze znajduje się zanurzony samochód Volkswagen.

Na miejsce przybyły OSP Skorzęcin i OSP Witkowo, które zastały już patrol policji. W środku pojazdu znajdującego się do połowy w wodzie oraz w pobliżu nie było nikogo. Wkrótce jednak, jak informowaliśmy, policjantom udało się ustalić właściciela pojazdu i udać się do jego miejsca zamieszkania. Wówczas też mężczyzna został zatrzymany, gdyż stwierdzono u niego 1,6 promila alkoholu w organizmie. 

Jak dziś informuje KPP Gniezno, kierującym Volkswagenem był 51-letni mieszkaniec powiatu, który będąc pijanym wsiadł za kierownicę samochodu i w tym stanie doprowadził do jego "zwodowania" w jeziorze. Po wszystkim porzucił pojazd i udał się do domu. Po zatrzymaniu i wytrzeźwieniu policjanci z komisariatu w Witkowie postawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo okazało się iż 51-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - teraz odpowie za oba przewinienia przed sądem.