wtorek, 22 grudnia 2020 06:49

Chrobrzacy przekazali wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej

 

Przed świętami Bożego Narodzenia społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie pomogła najbardziej potrzebującym. Tym razem wsparcie w postaci zapasów wody mineralnej i artykułów kosmetycznych trafiło do Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie.

W pomocowe akcje, zwłaszcza przed świętami, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego włączają się każdego roku. W szkole organizowana jest np. Szlachetna Paczka, a podczas Jasełek zbierane pieniądze na pomoc konkretnej, potrzebującej osobie. W tym roku niestety nauczyciele i uczniowie nie mogli zaangażować się w obie inicjatywy, ale za  to wszyscy chętnie przystąpili do inicjatywy wsparcia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie, którego podopieczni najdotkliwiej odczuli pandemię koronawirusa.

Z DPS w Gnieźnie szkoła współpracuje od czterech lat. Do tej pory przed świętami uczniowie odwiedzali mieszkańców placówki, by złożyć im świąteczne życzenia, wspólnie śpiewać kolędy i umilić czas. Tym razem reżim sanitarny nie pozwolił na bezpośredni kontakt.

Chrobrzacy chętnie odpowiedzieli na apel o pomoc. Najpotrzebniejsze artykuły w postaci wody mineralnej, kosmetyków, chusteczek nawilżających, czy środków czystości szybko zapełniły miejsce pod świątecznym drzewkiem, skąd już trafiły do placówki przy ul. Wrzesińskiej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane