poniedziałek, 28 grudnia 2020 10:37

Szczepienia personelu szpitala już w najbliższych dniach

 

W poniedziałek dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski poinformowała o aktualnej sytuacji w lecznicy oraz planowanym rozpoczęciu szczepień pracowników. Mieszkańcy powiatu będą mogli to zrobić najdalej za miesiąc.

Jak co tydzień przedstawiciele placówek medycznych działających przy ul. św. Jana oraz 3 Maja poinformowali o aktualnej sytuacji w szpitalu. Obecnie na oddziale zakaźnym znajduje się 41 osób, a od ostatniego poniedziałku odnotowano zgon 10 osób. Aktualnie zajęte są także dwa respiratory, przeznaczone specjalnie na tę jednostkę. - 8 osób z personelu medycznego przebywa się na izolacji. Pojawiają się drobne ogniska m.in. na kardiologii, internie A i pediatrii - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor lecznicy.

Jak dodał dalej dyrektor, w najbliższym czasie do Gniezna dotrą szczepionki dla pracowników placówki, którzy są ujęci w pierwszym etapie tych działań: - Pierwsze szczepionki dla personelu medycznego i osób pracujących w szpitalu będą na przestrzeni kilku dni i będziemy mogli szczepić personel. Co do szczepienia całej populacji to nie mamy jeszcze informacji, kiedy będzie mogło to nastąpić. Przypominamy i informujemy o tym, bo takie obawy się pojawiają, że szczepionki i szczepienie będzie dobrowolne, natomiast nieodpowiedzialnym ze strony szpitala byłoby, gdyby do takiej akcji nie przystąpił - mówił Grzegorz Sieńczewski.

- Mechanizm działania tej szczepionki jest oczywiście bardzo nowy i nawet dość awagardowy, ale tego typu szczepionki na rynku, co prawda w małych ilościach, ale jako szczepionki przeciwko określonym nowotworom, szczepionki genetyczne były używane. Nie niosły ze sobą żadnego większego ryzyka niż tradycyjne szczepienia i tak naprawdę jest to jedyna metoda, która pozwoli nam na opanowanie tej choroby - przekazał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Jak dalej dodał: - Na początek szczepiony jest personel medyczny i okołomedyczny, na to państwo przygotowało harmonogram w styczniu i obecnie mamy zapisane 450 personelu medycznego szpitalnego i praktycznie drugą taką liczbę z personelu okołomedycznego, pozaszpitalnego, tj. lekarzach pracujących w indywidualnych praktykach, aptekach i innych podmiotach medycznych - informował Mateusz Hen.

Na koniec przyznano, że obecnie 80% personelu znajduje się na liście zapisanych do szczepień, co jest dość wysokim odsetkiem. Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego będą mogli zacząć się szczepić pod koniec stycznia lub na początku lutego 2021 roku.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Ad Zdzisław Kujawa wtorek, 29 grudnia 2020 15:07 napisane przez Ad Zdzisław Kujawa

  Bo taki harmonogram przygotowało MZ i rzad?

 • Link do komentarza Nie ma sie do czego spieszyć wtorek, 29 grudnia 2020 08:58 napisane przez Nie ma sie do czego spieszyć

  Do szczepień został wyznaczony NOWY SZPITAL. A odbiory poszczególnych pieter, sal , instalacji, wyposażenia potrwają zapewne cały miesiąc styczeń. Dlatego szczepienia w Gnieźnie będą wykonywane dopiero od ...lutego. A poza tym . "Co nagle to po diable". Może i dobrze, że Gniezno będzie miało miesiąc opóźnienia !

 • Link do komentarza SUWEREN poniedziałek, 28 grudnia 2020 17:21 napisane przez SUWEREN

  Po pierwsze mRNA nie jest wiadomo czy jest bezpieczne dla człowieka gdyż to jest szczep zmieniający ludzkie DNA zachecam do zapoznania się z definicja mRNA.
  Po drugie eksperymenty sa zakazane na ludziach a teraz jest przeprowadzany jeden wielki swiatowy test bo firmy farmaceutyczne jakimś trafem sa zwolnione z odpowiedzialności.
  Po trzecie obudzcie się ludzie bo jest wprowadzany nowy system na waszych oczach a nie posluszni beda wykluczenie z społeczeństwa.
  Po czwarte niech redakcja jie naklada cenzury na komentarz bo jak narazie jest cenzura w kraju jest nielegalna
  Po piąte to sztuczna pandemia wywołana przez globalistów.
  Po szoste oddajcie swe życie Bogu bo tylko on was obroni przed złem i da życie wieczne.

 • Link do komentarza Halszka poniedziałek, 28 grudnia 2020 16:13 napisane przez Halszka

  Czekam na szczepionkę jak na przysłowiowe wybawienie!!!.Prośba do osób odpowiedzialnych za organizację i logistykę tego przedsięwzięcia: nie ociągajcie się.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 28 grudnia 2020 16:09 napisane przez wilk

  Chyba pierwszy raz zgadzam się z komentarzem Zdzisławem Kujawą !!!! No właśnie dlaczego tak długo ??? Nawet nie potrafili załatwić dla personelu pierwszych dawek,a były na liście 72 placówki !!!! Tam są w większości gamonie,ja bym tam nawet nie leczył się na zwykłą anginę,widać to z resztą po liczbach umierających,niestety !!!!

 • Link do komentarza Zdzisław Kujawa poniedziałek, 28 grudnia 2020 12:28 napisane przez Zdzisław Kujawa

  Dlaczego mieszkańcy Gniezna mają być szczepieni dopiero na początku lutego. Czy zaszczepienie ok 450 osób personelu medycznego i kilkaset około medycznego ma trwać cały miesiąc. Przecież zakładano szczepienia ok 180 osób dziennie w wybranych placówkach medycznych. Jeżeli będzie dostępna szczepionka to należy natychmiast podejmować decyzję o szczepieniach. Przeciąganie ze szczepieniem działa na naszą niekorzyść Panowie dyrektorzy.

 • Link do komentarza nie poniedziałek, 28 grudnia 2020 11:12 napisane przez nie

  Powodzenia, ja podziękuję.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane