czwartek, 31 grudnia 2020 12:27

Symboliczne spotkanie sylwestrowe koniarzy na Rynku

 

Tradycja została dopełniona, choć wydarzenie miało bardzo skromny charakter i odbyło się bez rozgłosu - w sylwestrowe południe na Rynku pojawiła się delegacja koniarzy z naszego regionu.

Ostatnim akcentem wśród wydarzeń każdego roku, jest spotkanie miłośników koni na głównym placu miasta 31 grudnia. Tak też było i w tym roku, choć oficjalnie wydarzenie nie mogło się odbyć w swojej formule, a i uczestników było znacznie mniej niż 15 lat temu, kiedy tę inicjatywę zainaugurowano.

- Jesteśmy w okrojonym składzie, bez żadnej organizacji i symbolicznie. Sytuacja dziwna wręcz, bo jest to nasz 15 raz i stwierdziliśmy, że ciężko będzie taką okazję pominąć, dlatego pojawiliśmy się w składzie 2 koni, kiedy bywało, że pojawiało się ponad 60 koni - przyznał Patryk Dobrzyński z Ranczo Ganina. W tym roku zabrakło także tradycyjnej lampki szampana: - Pewnie niektórzy z mieszkańców czy koniarzy nie będą mogli się spotkać ze sobą, dlatego podejrzewam, że każdy zdrowie swoje i konia we własnym gronie wypije - dodał, wyrażając nadzieję iż ma nadzieję, że to jedyny raz, kiedy taka sytuacja się dzieje.

Na corocznych zlotach na Rynku pojawiało się zawsze sporo gnieźnian. W tym roku było ich niewielu, a ci, co przyszli, to wiedzeni byli tą niepisaną tradycją, że 31 grudnia w południe na placu pojawiają się konie. - Wszystkim możemy życzyć dużo zdrowia, siły w tym trudnym czasie i przede wszystkim nadziei na lepsze jutro - powiedział na koniec Patryk Dobrzyński. Po zajechaniu jeźdźców na Rynek, wykonali tradycyjny objazd wokół placu, skąd udali się w drogę powrotną.

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza mirek czwartek, 31 grudnia 2020 17:28 napisane przez mirek

    zaoszczędzono stresu koniom oprócz tych dwóch, właśnie w tym czasie na łaskiego ostatni budynek z ost, piętra rzucano w przechodzących chodnikiem czymś wybuchowy,chyba bez mózgu osoba

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane