piątek, 01 stycznia 2021 22:13

5-letni Mateusz uległ wypadkowi. Teraz potrzebuje naszej pomocy

 

Niemal półtora miesiąca temu informowaliśmy o wypadku drogowym, w którym doszło do potrącenia 5-letniego chłopca. Dziecko cały czas wymaga całodobowej opieki i wsparcia w rehabilitacji.

Mateusz to 5 letni chłopczyk, który w dniu 20 listopada 2020 r. uległ ciężkiemu wypadkowi - został potrącony przez samochód. W wyniku wypadku odniósł poważne obrażenia i obecnie przebywa w śpiączce. Przed wypadkiem Mateusz był pełnym radości, wesołym dzieckiem, które uwielbiało zabawy ze starszym rodzeństwem.

Po przetransportowaniu chłopca do szpitala zdiagnozowano u niego uraz czaszkowo-mózgowy oraz uraz aksonalny mózgu. Ponadto doszło do uszkodzenia aparatu więzadłowego kręgosłupa w odcinku szyjnym, złamania kości ramiennej lewej, złamanie obojczyka lewego, złamanie kości podudzia lewego, złamanie I i II żebra, złamanie kości miednicy oraz stłuczenia płuc.

Mateusz nie chodzi, nie mówi, samodzielnie nie je oraz nie reaguje na otaczający go świat. Obecnie wymaga całodobowej opieki, specjalistycznego żywienia i stałej rehabilitacji. Zbiórka ma na celu zebrać środki które pozwolą mu funkcjonować w domu.

Leczenie Mateusza całkowicie przekracza możliwości finansowe rodziny w której rodzice i czwórka dzieci utrzymują się z jednej pensji. Obecnie Mateusz został wypisany ze szpitala i oczekuje na decyzję w zakresie możliwości przyjęcia go do Kliniki Budzik. W jednym dniu świat Mateusza i jego rodziny rozpadł się na małe kawałeczki i tylko od nas wszystkich zależy jak uda się go na nowo poskładać.

Wsparcia można udzielić za pośrednictwem serwisu pomagam.pl:

https://pomagam.pl/dla-mateusza

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane