wtorek, 05 stycznia 2021 13:54

Sanepid: obecnie ponad 700 osób na kwarantannie

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji związanej z pandemią na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Po noworocznym weekendzie, w trakcie którego odnotowywano mniejszą ilość zakażeń, przyszedł czas podsumowania ostatniego czasu związanego z sytuacją epidemiologiczną w naszym regionie.

- Od 28 grudnia do 3 stycznia odnotowaliśmy 304 aktywne zakażenia i jest to o 61 zakażeń więcej w porównaniu do poprzedniego tygodnia. W przypadku zgonów nadal utrzymuje się nam duża ilość - odnotowano ich 14, co też niestety jest wzrostem nieznaczny, bo o 2 przypadki więcej. W tej chwili ta sytuacja epidemiologiczna, poprzez szczepienia, które będą wprowadzane, będzie coraz korzystniejsza, aczkolwiek nadal obserwujemy co się będzie działo - przyznała Anna Stejakowska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu. Jak dodała, obecnie na terenie powiatu gnieźnieńskiego na kwarantannie przebywa ponad 700 osób.

W ostatnim czasie odnotowano dwa nowe ogniska zakażeń: - W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy takie w jednym z domów pomocy społecznej na terenie powiatu, gdzie mamy zakażonych 26 pensjonariuszy i 3 osoby z personelu medycznego, odnotowaliśmy też tam 4 zgony. Na dziś mamy tam 5 osób hospitalizowanych. Jesteśmy w stałym kontakcie z kierownictwem tego domu i tutaj też decyzją inspektora sanitarnego wydaliśmy decyzję o zakazie przyjmowania nowych pensjonariuszy. Kolejne ognisko wystąpiło w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gnieźnie: - Tam jest ono mniejsze i obejmuje 5 osób - 4 pensjonariuszy i 1 pracownika. Jedna osoba jest hospitalizowana. Nie odnotowaliśmy żadnych zgonów, ale w kwarantannie przybywa 76 osób. Również i w ZOL wprowadzono zakaz przyjmowania nowych pensjonariuszy. Poza tym nie odnotowano żadnych nowych większych ognisk zakażeń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane