piątek, 08 stycznia 2021 08:05

Ruszą badania nauczycieli. Zgłosiło się więcej niż zakładano

 

W przyszłym tygodniu do mobilnego punktu pobrań skierowani zostaną nauczyciele klas 1-3, którzy zdeklarowali chęć przebadania pod kątem koronawirusa.

Testy mają być wykonywane metodą RT-PCR i skierowane są do określonej grupy społecznej, jaką są nauczyciele klas 1-3. 

- Organizujemy jako Państwowa Inspekcja Sanitarna na polecenie Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego badania przesiewowe dla nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, dla pracowników niepedagogicznych tych szkół oraz pracowników szkół specjalnych klas 1-3 na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Takie wymazy będą pobierane od 11 do 15 stycznia w mobilnym punkcie przy ul. Strumykowej - przekazała Anna Stejakowska, dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu.

Badanie próbek z wymazów, które są skierowane do kadry szkolnej, są dobrowolne. Sanepid jednak przyznał, że początkowo planowano iż zgłosi się około 400 chętnych osób, a ostatecznie zgłosiło się ich ponad 600.

Jak poinformował nas Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej, mobilny punkt poboru przy ul. Strumykowej (wjazd od ul. Dalkoskiej) będzie w dniach od 11 do 15 stycznia działał w godzinach od 12 do 17. Wjazd będzie możliwy już od godziny 11: - Prosimy aby stosować się do zaleceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy będą zabezpieczali punkt wymazów - poinformował.

Po feriach kończących się 18 stycznia uczniowie z klas 1-3 mieli mieć możliwość powrotu do szkół, jednak pozostaje jeszcze czekać na ostateczną decyzję w tej sprawie.

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 stycznia 2021 09:35 napisane przez rezigiusz

    A mówią iż nauczyciele to niby wykształceni i inteligentni. Cóż właśnie widać jak ulegają propagandzie "kataru" gdzie sami jak owieczki ustawiają się w kolejce. Najwidoczniej chcą koniecznie mieć pobrane DNA przy okazji niby testu który jak mówił jego wynalazca nie nadaje się do czego kolwiek diagnozowania (zmarl w 2019 roku). No ale widzę ze chcą brać udział w "COV ID"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane