piątek, 08 stycznia 2021 17:01

Osoba zakażona była na mszy w kościele na os. Ustronie

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że w dniach na przełomie 2020 i 2021 roku w kościele bł. Bogumiła w Gnieźnie w nabożeństwach uczestniczyła osoba zakażona.

Jak informuje gnieźnieński Sanepid, w dniach 30 grudnia o godzinie 7 rano, 31 grudnia o godzinie 7 oraz 17, a także 1 stycznia o godzinie 12:30 we mszy świętej odprawianej w kościele pw. bł. Bogumiła na os. Ustronie w Gnieźnie uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem.

W związku z powyższym Sanepid informuje, że osoby, które uczestniczyły w tych nabożeństwach we wskazanym czasie i w przypadku wystąpienia objawów chorobowych, kontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza Parafianka czwartek, 14 stycznia 2021 17:50 napisane przez Parafianka

  Proboszcz parafii św. Bogumiła i pozostali księża, jak w żadnym innym kościele przestrzegają zasad bezpieczeństwa związanych z COVID -19. Wiem, bo regularnie uczestniczę we mszach św. nie tylko w tej parafii, ale np. w miejscu zamieszkania członków mojej najbliższej rodziny. Tylko tutaj jest taki porządek .

 • Link do komentarza ZośkaD poniedziałek, 11 stycznia 2021 12:57 napisane przez ZośkaD

  Ale głupoty piszesz. Nie ma chyba innego kościoła bardziej pilnującego obostrzeń niż Św. Bogumił

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 11 stycznia 2021 12:50 napisane przez czytelnik

  Nagle kościoły i to wcale nie pełne wam przeszkadzają, a galerie i wszystkie inne dyskonty spożywcze to nie? Tam szukajcie źródeł tej zarazy!

 • Link do komentarza parafianka poniedziałek, 11 stycznia 2021 10:46 napisane przez parafianka

  Realista jesteś tak samo "mądry " jak ten pseudo obserwator podstawiony przez SLD do krytykowania kościoła katolickiego. Powiem Wam krótko Odw........ się od parafii błogosławionego Bogumiła i jej księży. A tym bardziej zostawcie w spokoju jej proboszcza!

 • Link do komentarza Marta niedziela, 10 stycznia 2021 14:56 napisane przez Marta

  Rezygiusz nie ironizuj ten,, katar,"jak powiadasz może położyć najtwrdszych jeszcze do niedawna też podchodziłam luźno do tego ,,kataru"jestem młoda silna wysportowana i nie mam chorób wspołisniejących a za to mam kila dni wyjetych z życia z tlenem i pulsyksometrem na ręce i modlitwą najbliższych więc dbaj o siebie i innych a mądrości zostaw na lepsze czasy pozdrawiam Marta

 • Link do komentarza Realista niedziela, 10 stycznia 2021 10:29 napisane przez Realista

  Za przepełniony kościół w czasach covidu powinien beknąć pleban.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 09 stycznia 2021 22:33 napisane przez mieszkaniec

  Do "Obserwator" - co ma kuria do kościoła na ustroniu? Parafia jest bytem autonomicznym. Ciekawe, czy gdybyś zaraził się covidem w autobusie MPK, to bys pozwał prezydenta Gniezna, bo MPK podlega jego urzędowi?

 • Link do komentarza parafianka sobota, 09 stycznia 2021 21:29 napisane przez parafianka

  OBSERWATOR, detektyw z ciebie jest żaden !! Raz , że w ogóle nie chodzisz do tego kościoła. A może nawet w ogóle jesteś niewierzący. Prawdopodobnie należysz do sławnego w Gnieźnie SLD - fuj. Bo gdybyś chodził do tego kościoła to byś wiedział, że księża z tej akurat świątyni zawsze, przed każdą mszą liczyli ilość wchodzących osób. I jak weszła już dopuszczalna przez przepisy liczba ludzi, to sznurem zamykali wejście do kościoła a nawet do przedsionka. Ale drzwi kościoła zawsze zostawiali szeroko otwarte dla wiernych. A dla pozostałych osób stojących przed drzwiami kościoła wystawiali specjalnie głośnik, przekazujący wiernym wszystko, co dzieje się akurat w czasie mszy świetej. Proszę więc nie oczerniać księży z tego kościoła, bo oni zawsze wzorowo przestrzegali przepisów z wiązanych z pandemią !!!!!

 • Link do komentarza Zeus sobota, 09 stycznia 2021 20:17 napisane przez Zeus

  Do rezigiusz nikomu zle nie życzę i tobie też nie życzę tego kataru a obserwator niech się nauczy liczyć bo to jedyny kościół w którym tak rygorystycznie przestrzega się zasad bezpieczeństwa ilość osób w kosciele i dezynfekcji

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 stycznia 2021 20:54 napisane przez rezigiusz

  Nie no teraz ogłaszają w mediach ze ktoś z "katarem" (COV ID) nazwanym jakby niewiadomo co się stało :-)

  Ludzie juz powariowali na ten "katar"

 • Link do komentarza Thylikos piątek, 08 stycznia 2021 20:32 napisane przez Thylikos

  a ta osoba zakażona nie robiła zakupów 30.12 i 31.12 ? Podajcie też listę sklepów w których była

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 08 stycznia 2021 19:26 napisane przez Obserwator

  kuria powinna płacić odszkodowanie bo kościół przepełniony był jak zawsze -celowe narażenie na utratę zdrowia i życia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane