poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:25

Szczepienia już wkrótce. Za kilka dni ruszą zapisy

 
Szczepienia już wkrótce. Za kilka dni ruszą zapisy źródło: Szpital Pomnik Chrztu Polski

Już wkrótce mają się rozpocząć szczepienia osób spoza grupy 0. Do tej pory znaczna część personelu medycznego gnieźnieńskich lecznic została już temu poddana.

Kilka podmiotów na terenie Gniezna będzie realizować szczepienia przeciwko koronawirusowi. Pierwszą dawkę dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, nienależących do grupy 0, będzie mogła zacząć się zapisywać już w przyszłym tygodniu - od 15 stycznia. 

- Cały czas realizujemy program szczepień. Do końca tygodnia może zgłaszać się personel medyczny na szczepienia, a po zaszczepieniu grupy 0, będziemy mogli realizować szczepienia populacyjne, do których też się szykujemy. Jak tylko taka zgoda będzie to od razu będziemy w tej kwestii działać - przekazał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Pracownicy lecznicy poddawani są szczepieniu na miejscu w instytucji, ale pozostała populacja będzie mogła z tej możliwości skorzystać w innej lokalizacji. Punkt szczepień, które realizować będzie Szpital Pomnik Chrztu Polski, mieścić się będzie przy Largo na ul. Kościuszki (dawny Urząd Skarbowy): - Policzyliśmy i przynajmniej dwa zespoły będą musiały szczepić, by zaszczepić około 200 osób dziennie - dodał.

Obecnie, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w etapie 1 szczepienia poddani mają zostać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie i nauczyciele. Dane te są jednak aktualizowane.

- Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów Ministerstwa Zdrowia. Będziemy je też na bieżąco umieszczać na stronach, natomiast ta kolejna grupa do szczepień jest cały czas aktualizowana przez ustawodawcę - zmieniają się wytyczne, dolegliwości, objawy, czy choroby współistniejące, które również będą umożliwiać zaszczepić się w kolejnej grupie. Dlatego ogromna prośba, aby jeśli ktoś chciałby się zaszczepić, aby śledził komunikaty Ministerstwa Zdrowia - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala. 

Obecnie na stronach rządowych figuruje 17 podmiotów, które mają realizować szczepienia na terenie powiatu gnieźnieńskiego, z czego 9 na terenie samego Gniezna. Znaleźć je można na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wielkopolskie

- Aktualnie są dwie drogi zapisu na szczepienia - można iść do swojego lekarza rodzinnego, bez względu na to czy będzie on szczepił czy nie, i on wystawi nam elektroniczne skierowanie, z którym można iść z numerem do dowolnego punktu, gdzie będzie ono wykonane. Można także skontaktować się telefonicznie z punktem szczepień i podać swoje dane, po czym wydane zostanie skierowanie na szczepienie - przekazał Mateusz Hen. Wskazanego terminu szczepienia należy pilnować, gdyż zamówiona porcja jest indywidualnie zamawiana i ma określony termin przydatności.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza karina poniedziałek, 11 stycznia 2021 17:40 napisane przez karina

    a gdzie mieszczą się pracownicy pomocy społęcznej ???? nikt o n ich nie mówi ! dziwne

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane