poniedziałek, 11 stycznia 2021 14:21

Miasto przekazało sprzęt na ręce Szpitala

 

Jak co roku Szpital Pomnik Chrztu Polski otrzymał od Miasta Gniezna sprzęt, który będzie wykorzystywany przy zabiegach realizowanych w tej lecznicy.

Co roku stale obecnym punktem w corocznym budżecie miejskim jest zapisana określona kwota, którą przeznacza się na zakup określonego sprzętu medycznego, następnie przekazywanego (oficjalnie) w użyczenie gnieźnieńskiemu szpitalowi. Tak samo jest i w tym roku.

- Jak co roku Miasto Gniezno wspomaga na tyle ile może gnieźnieński szpital. Podczas pierwszej fali pandemii wsparciem też było ponad 150 tys., które przekazaliśmy do szpitala. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją i ostatnio szpital zwrócił się do nas m.in. o sprzęt do ortopedii - przekazał prezydent Tomasz Budasz. Dwie duże paczki z zawartością materiału medycznego przekazane zostały na ręce dyrekcji placówki, która podziękowała za ten gest.. 

- Są to długo wyczekiwane narzędzia, które pozwolą nam zwiększyć ilość operacji, na pewno sprawniej je przeprowadzać, ale też zwiększyć zakres przeprowadzanych zabiegów. Są tu zestawy do mikrochirurgii, do chirurgii ręki, także myślę iż nowy zakres zabiegów ortopedycznych będzie teraz możliwy - mówił lek. Jędrzej Gierszewski, ortopeda.

2 komentarzy

  • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 12 stycznia 2021 08:45 napisane przez rezigiusz

    Widzę że zachowane jest 1,5 metra odległości na zdjęciu. Ale co tam oni mogą my nie.

    Jak widzę takie szopki pod publikę + foto to powiem tak widać cały czas PRL w którym to dygnitarze też się fotografowali. Ale co tam ....

  • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 11 stycznia 2021 15:56 napisane przez urzędas

    Wspomaganiem było obniżenie podatku od nieruchomości. A te prezenty, to z jakiego działu budzetu miasta? Mamy nadwyżkę, czy komuś uszczknięto?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane