wtorek, 12 stycznia 2021 12:00

Migawki z miasta - pieszym też wstęp wzbroniony?

 

W miniony poniedziałek skontaktował się z nami gnieźnianin, który przesłał do nas zdjęcie ze spaceru do Parku Miejskiego, a dokładniej to z jednej ścieżek prowadzących do zieleńca.

- Dzień dobry, czy mogliby Państwo zainterweniować w sprawie absurdalnego ustawienia blokady przy wejściu do Parku Miejskiego od strony ul. Kasprowicza? - napisał do nas pan Bartosz. W załączniku przesłał zdjęcie znanej nam ścieżki, na środku której ustawiono blokadę wjazdową przeznaczoną dla samochodów.

Znanej ścieżki, ponieważ na temat tego miejsca pisaliśmy już kilka lat temu, kiedy poruszaliśmy temat skracania sobie drogi przez samochody dojeżdżające z ul. Kasprowicza do firm przy ul. Parkowej. Wówczas też pojawiły się tu słupki betonowe, stalowe, nasadzenia drzew i krzewów, a nawet usypano niewielki wał ziemny. Problem jednak nie został w pełni rozwiązany - wskazuje na to pomysł, który został zrealizowany na środku ścieżki. Jedynym fragmencie, po którym da się jeszcze przejść.

Ścieżka od ul. Kasprowicza w kierunku ul. Sobieskiego jest jedną z bardziej uczęszczanych, ale z uwagi na położenie - także i rozjeżdżanych. Zarówno przez wspomniane osoby, skracające drogę do ul. Parkowej, jak i samochody służbowe wywożące odpady zielone. Do tego dochodzi fakt, że na pobliską nieruchomość prywatną (dawną strzelnicę) co jakiś czas zwożone były ciężkimi pojazdami materiały sypkie. To spowodowało, że na pewnym odcinku ścieżka stała się trudna do przejścia, zwłaszcza po opadach deszczu. Po jego wystąpieniu jedynym suchym odcinkiem jest środkowa część, która nie zapadła się od ciężkich kół pojazdów kursujących tą drogą. Właśnie na tym jedynym fragmencie postawiono teraz blokadę dla samochodów, która skutecznie także uniemożliwia w miarę "suche" wejście do parku od tej strony. Przy okazji wystarczy zmierzch, by tej niskiej przeszkody nawet nie zauważyć.

Wydaje się, że po sytuacji związanej z pojawieniem się niezgodnych z przepisami progów zwalniających na ul. św. Michała, nie powinno nic dziwić - wówczas całą winę zrzucono na wykonawcę zadania, który musiał wszystko poprawić. Jak będzie tym razem?

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza kiniu środa, 13 stycznia 2021 19:15 napisane przez kiniu

  Najpierw bezmyślnie postawione progi na ulicy Michała, błoto i bałagan w Parku Miejskim. Decyzje podejmowane bez zapoznania się z tematem (nie wszystkie). Pan prezydent do pracy jeżdżący swoją nową limuzyną ( mały spacerek przez park dobrze by zrobił nie ma Pan daleko do pracy). Przecież urzędnicy pracują mobilnie to co oni mogą wiedzieć co się dzieje w Gnieźnie. Potrafią się tylko nowymi nasadzeniami chwalić. TAK PRZY OKAZJI PRZY DRZEWKU KOŁO KOŚCIOŁA MICHAŁA BRAKUJE PALIKÓW OKALAJĄCYCH NOWE DRZEWKO NIEDŁUGO BĘDZIE ZŁAMANE. A PRZY PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH OD STRONY DWORCOWEJ DZIURA W CHODNIKU JUŻ PÓŁ ROKU A ZAKŁAD ZIELENI CO DZIEŃ TAM SPRZĄTA. Taka drobna rada jakby o tym nie wiedzieli - wystarczy

 • Link do komentarza micio środa, 13 stycznia 2021 09:31 napisane przez micio

  Kto jest odpowiedzialny za montaż tego bubla? Kto przewalił nasze pieniądze na to? Dlaczego nie poznamy nazwiska? jak ktos coś ładnego zrobi- zaraz zdjecia na FB z prezydentem itp a tutaj.... kompletna głupota... spoko- naprawi sie, zrobi sie rewitalizacje... tylko że to wszystko idzie z naszych pieniędzy!

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 12 stycznia 2021 21:38 napisane przez rowerzysta

  Przecież jadąc rowerem po zmroku można sobie zęby wybić. A te blokady to przypadkiem nie zostały ustawione, żeby straż miejska sobie po parku nie jeździła?

 • Link do komentarza kierownik wtorek, 12 stycznia 2021 18:21 napisane przez kierownik

  Jakiś bezmózgowiec zamiast najpierw utwardzić betonem teren po prawej i po lewej stronie asfaltu, by na tych utwardzonych miejscach w następnej kolejności przykręcić dwa pochylane słupki, "uprościł sobie sprawę ". Ustawił zaporę na jedynym, już istniejącym miejscu. Czyli na środku asfaltowej ścieżki. Ktoś tą tą prace potem odebrał a tym samym .....zaakceptował. Jeżeli jest to jakikolwiek pracownik nadzoru Urzędu Miejskiego bądź Zakładu Zieleni Miejskiej, to natychmiast powinien zostać zdegradowany do stanowiska zwykłego sprzątacza lub grabkowego. A jeżeli to jakiś wyższy urzędnik ( magister) wydał takie jednoznaczne polecenie szeregowemu pracownikowi to on powinien zostać zwolniony. Bezmózgowców nie powinno się zatrudniać w Magistracie panie prezydencie.

 • Link do komentarza z sąsiedztwa wtorek, 12 stycznia 2021 16:31 napisane przez z sąsiedztwa

  Jak prezydent taki dobry dla mieszkańców, to niech uspokoi tych kamikadze, którzy po północy wjeżdżają tamtędy i wszelkimi innymi drogami na parking przy Kauflandzie i z piskiem opon palą gumy, że wszyscy okoliczni mieszkańcy się budzą. Nawet zimą przez zamknięte okna słychać te piski, a latem to można zwariować od tych hałasów. Interwencje policji nie skutkują, Zresztą trudno, by oni pilnowali cudzego terenu. Wszystkiemu winien prezydent, który z uporem maniaka nie buduje odcinka drogi między Marcinkowskiego do Roosevelta mimo założonych dawno planów w tej sprawie i w ten sposób umożliwia idiotom te nocne popisy.na placach, którym nie przeszkadza żaden ruch komunikacyjny.

 • Link do komentarza Endriu wtorek, 12 stycznia 2021 15:50 napisane przez Endriu

  Odpowiedzialny za ten montaż powinien wykopać to własnymi rękoma!!!!Proszę opublikowanie!!!!

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 12 stycznia 2021 15:12 napisane przez czytelnik

  Arcymistrz Urzędu jak widać ma samych mistrzow. Tego nawet nie można komentować. Nasze pieniądze idą dosłownie w błoto.

 • Link do komentarza Endriu wtorek, 12 stycznia 2021 14:10 napisane przez Endriu

  Takie dziadostwo to tylko może być w Gnieznie- dlaczego tych prac nie kontroluje ktoś mądry .

 • Link do komentarza wiki wtorek, 12 stycznia 2021 12:22 napisane przez wiki

  Nie dziwię się, że takie są blokady skoro ludzie autami wjeżdżają gdzie tylko się da...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane