poniedziałek, 18 stycznia 2021 10:50

Dostawy szczepionek jeszcze nie dotarły i nie wiadomo, kiedy będą

 

Póki co wciąż nie wiadomo, kiedy rozpoczną się pierwsze szczepienia, skierowane do seniorów. Telefon dla zgłaszających się przeżywał oblężenie zainteresowanych, ale dostawę szczepionek wstrzymano.

Od piątku 15 stycznia możliwe jest zgłaszanie się do szczepienia przeciwko koronawirusowi - zainteresowani tym mogą to czynić na kilka sposobów, ale jak dzisiaj poinformował dyrektor gnieźnieńskiego szpitala, nie wiadomo kiedy się one faktycznie rozpoczną.

- Cały czas dostajemy różne zmienne informacje odnośnie tego, w jaki sposób będziemy szczepić, ile będziemy mieli szczepionek, kto będzie mógł się w pierwszej kolejności szczepić. Dzisiaj otrzymaliśmy informację o ograniczonej ilości szczepionek. W zasadzie w tym tygodniu nie będzie dostawy, a na pewno nie dzisiaj. Pojawiają się informacje, że dostaniemy jakieś w czwartek. Szczepienie grupy 1, czyli seniorów, na pewno dość mocno się przedłuży - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Jak dodał, jest to sytuacja zupełnie niezależna od szpitala: - Są to kwestie dostaw od Pfizera. Czekamy na aktualizację tych informacji, jak to dalej będzie wyglądało.

Dyrekcja zaapelowała o cierpliwość i oczekiwanie na nowe informacje: - Jesteśmy gotowi, mamy zespół, przygotowany personel, czekamy tylko na dostawy i zielone światło, żeby można było szczepić.

Szpital nie ma informacji o ilości osób, które zgłosiły się do szczepienia - z uwagi na wiele dróg zgłaszania oraz punktów, a sam telefon kontaktowy odebrał wiele zgłoszeń i pytań od zainteresowanych osób. Obecnie też wiadomo, że około tysiąc osób z personelu grupy 0 przeszło pierwszą dawkę szczepień - do końca tygodnia powinni się jej poddać pozostali z tego grona. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Realista wtorek, 19 stycznia 2021 11:15 napisane przez Realista

  Wilk ślepo ufający obecnej władzy to wilk o cechach autodestrukcyjnych... Pisowska socjotechnika manipulacji działa wybitnie.

 • Link do komentarza Pelacha wtorek, 19 stycznia 2021 10:12 napisane przez Pelacha

  Nie ma tego złego...

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 19 stycznia 2021 09:21 napisane przez mieszkaniec

  Ad. Wyborca. Trzeba mieć choć trochę podstawowej wiedzy by wiedzieć, że chorych się nie szczepi. Żeby przyjąć szczepienia należy być zdrowym, wystarczy włączyć myślenie i nie pisać bzdur. No i ty nie byłbyś sobą, byś nie wtrącił coś przeciw PiS. Nienawiść jest też choroba, z którą ciężko żyć.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 19 stycznia 2021 00:59 napisane przez wilk

  Trzeba było zgłosić akces do fundacji TVN,to po starej dobrej znajomości szczepionki by były dla oczywiście wybranych,a może już po cichu kilku się zaszczepiło ????

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 18 stycznia 2021 21:21 napisane przez Wyborca

  No i rząd PiS zamiast ludzi z chorobami w pierwszej kolejności chce szczepić zdrowe okazy z policji, prokuratury, CBA i skarbówki. Po co? Żeby mogli łupić naród!

 • Link do komentarza Wiola poniedziałek, 18 stycznia 2021 14:43 napisane przez Wiola

  Czyżby się wreszcie dopatrzono, że coś z nimi nie tak?

 • Link do komentarza heh poniedziałek, 18 stycznia 2021 12:26 napisane przez heh

  Patrząc na tempo, nawet nie ma sensu się rejestrować, bo do czasu kiedy na mnie przyjdzie kolej to już będzie jakiś nowy wirus:)

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 18 stycznia 2021 12:00 napisane przez Obserwator

  Czyli jak zwykle cyrk...
  Jest szczepionka i jej nie ma .
  W TVP mówili ze mają dużo szczepionek nawet za dużo oddadzą innym krajom w wychodzi ze nic nie mają...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane