piątek, 22 stycznia 2021 11:19

Urząd wysyła pocztą decyzje o wymiarze podatku

  UM

Tegoroczny wymiar podatku od nieruchomości zostanie przekazany do mieszkańców Gniezna za pomocą poczty.

W tym roku wyjątkowo, ze względu na pandemię koronawirusa, mieszkańcy Gniezna otrzymają pocztą wymiary podatku od nieruchomości. Właśnie trwa ich doręczanie. Takich decyzji gnieźnieński urząd wystawia około 24 tysiące.

Wysokość stawki podatku od nieruchomości nie uległa zmianie, jednakże podatnicy płacą go dopiero po otrzymaniu wymiaru. Przypominamy, że w Urzędzie Miejskim nie funkcjonuje już kasa - podatnicy wymiar mogą płacić w dowolnym banku, lub w Banku Spółdzielczym w Gnieźnie, bez dodatkowych opłat (oddziały Banku Spółdzielczego: ul. Dąbrówki 19, Budowlanych 2, punkty kasowe: Wrzesińska 28, os. Łokietka 25h).  

Termin płatności pierwszej raty podatku przypada na 15 marca. W sytuacji gdy podatnik otrzyma wymiar podatku po 1 marca, ma 14 dni na jego zapłacenie.  

1 komentarz

  • Link do komentarza urzędas piątek, 22 stycznia 2021 13:33 napisane przez urzędas

    Wielka szkoda, bo urzędnicy roznosząc wymiary dorobili sobie do pensji. Ciekawe, że listonoszom koronawirus nie szkodzi, a urzędnikom zagraża?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane