piątek, 22 stycznia 2021 11:02

17 nowych zakażeń i 2 zgony

 

W piątkowe przedpołudnie poinformowano o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w naszym regionie.

Jak przekazano przed południem 22 stycznia, na terenie kraju potwierdzono 6640 przypadków zakażeń - z tego 672 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 17 nowych zakażeń. Jest to 1,17 przypadku na 10 tys. osób. Ponadto odnotowano 2 zgony z powodu chorób współistniejących. Obecnie 846 osób znajduje się w kwarantannie.

Od wtorku 24 listopada dane związane z kolejnymi zakażeniami nie są podawane przez Sanepid oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki, a jedynie przez centralny system prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród tych danych nie ma podanych informacji o aktualnej liczbie osób zakażonych. Od początku wystąpienia pierwszego przypadku w powiecie gnieźnieńskim były to ok. 6397 osób. 

1 komentarz

  • Link do komentarza qter piątek, 22 stycznia 2021 12:18 napisane przez qter

    Po co ta ściema ze szczepieniami? Obdzwoniłem wszystkie punkty w Gnieźnie i albo już nie ma miejsca, albo telefon automatycznie się rozłącza, albo nie odbierają. Z infolinii 989 mieli oddzwonić i też cisza. Jak zarejestrować mam teraz babcię i dziadka po 70+ oboje?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane