piątek, 22 stycznia 2021 13:08

Pijany ojciec pchał wózek z dzieckiem. Uderzył 12-latkę, która zwróciła mu uwagę

 

Do zdarzenia doszło w środę, 20 stycznia 2021 roku po południu w centrum Gniezna. Policja otrzymała zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna uderzył nastolatkę z pięści w twarz, po czym się oddalił.

Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze ustalili, że dwie 12-letnie dziewczynki zauważyły idącego pod wyraźnym działaniem alkoholu mężczyznę. Szedł on niepewnym krokiem, a przed sobą pchał wózek, w którym znajdowało się małe dziecko. Jedna z dziewczynek zwróciła mu uwagę, że w takim stanie nie powinien sprawować opieki nad niemowlęciem. Na to mężczyzna zareagował agresywnie uderzając dziewczynkę z pięści w twarz, po czym oddalił się razem z wózkiem. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe do 12-latki.

Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi ustali, że sprawcą zdarzenia może być 37-letni gnieźnianin, co dość szybko się potwierdziło. Mężczyzna z 3-miesięcznym synkiem udał się do swojego mieszkania. Przeprowadzone u niego badanie na zawartość alkoholu wykazało w wydychanym powietrzu 0,7 promila.

Dziecko zostało przebadane przez lekarza, a następnie przekazane do pogotowia rodzinnego. Policjanci zatrzymali 37-latka - prokurator przestawił mężczyźnie dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi naruszenia nietykalności cielesnej. Wobec niego został zastosowany dozór Policji i zakaz zbliżania się jak i kontaktowania z 12-letnią pokrzywdzoną. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Blondi poniedziałek, 25 stycznia 2021 19:51 napisane przez Blondi

  Brawo dla dziewczyny i rodziców za wychowanie . A temu tatusiowi wymierzyć karę odebranie praw rodzicielskich

 • Link do komentarza Lena piątek, 22 stycznia 2021 20:06 napisane przez Lena

  Dzielne dziewczyny brawo za odwagę należy się wam nagroda za postawę A tatuś powinien być publicznie wychłostany i oblany wrzątkiem a następnie zamknięty na długie lata a tam koledzy z więziennej celi się nim zajmą

 • Link do komentarza Radosław piątek, 22 stycznia 2021 15:49 napisane przez Radosław

  Wielkie brawa dla 12 latki, dorośli powinni brać z niej przykład

 • Link do komentarza senior piątek, 22 stycznia 2021 13:31 napisane przez senior

  Natomiast dziewczynka na pewno zostanie uhonorowana prze policję i prezydenta Gniezna za wzorową i obywatelską postawę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane