sobota, 23 stycznia 2021 14:42

Stosy odpadów samochodowych i śmieci porzucone w lasach

 
Stosy odpadów samochodowych i śmieci porzucone w lasach źródło: Nadleśnictwo Gniezno

Wołanie o jak najwyższą karę dla sprawców zaśmiecania terenów leśnych przychodzi na myśl, kiedy widzi się zdjęcia opublikowane przez Nadleśnictwo Gniezno.

Niejednokrotnie nagłaśniany problem podrzucania odpadów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Lasy, nieużytki, pola, rowy przydrożne. Problem niestety nie znika, a obecnie Nadleśnictwo Gniezno ujawniło dwa przypadki, gdzie na podległym im terenie porzucono stosy odpadów.

- Niestety takie przykre sytuacje spotkały nas w tym tygodniu. 20 stycznia w Leśnictwie Brody koło miejscowości Dębówiec, na drodze leśnej prowadzącej do Jeziora Piotrowskiego oraz 21 stycznia w Leśnictwie Zakrzewo między miejscowością Sokolniki, a Przysieką - informuje Nadleśnictwo Gniezno. Jak przekazano, stosy śmieci zwiezione do lasów to przede wszystkim odpady pozostałe po "porządkach" w którymś z warsztatów samochodowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Straż Leśna.

14 komentarzy

 • Link do komentarza sio_pis poniedziałek, 25 stycznia 2021 11:13 napisane przez sio_pis

  Proszę podać miejsce i godziny gdzie mieszkaniec miasta, powiatu, gminy może oddać elementy automotive po zakończeniu ich używania. Jak Miasto, Powiat, Gmina zabezpieczyły możliwość oddania taki elementów?

 • Link do komentarza mirek niedziela, 24 stycznia 2021 13:55 napisane przez mirek

  jeśli ktoś ma 10lat warsztat i tak długo już to robi, ja to bym załadował to i zawiózł to na posesje właścicieli-śmieciarzy i obciążył najwyższymi kosztami, i nie ma co sie rozpisywać na temat tych bohaterów

 • Link do komentarza mirek niedziela, 24 stycznia 2021 13:55 napisane przez mirek

  jeśli ktoś ma 10lat warsztat i tak długo już to robi, ja to bym załadował to i zawiózł to na posesje właścicieli-śmieciarzy i obciążył najwyższymi kosztami, i nie ma co sie rozpisywać na temat tych bohaterów

 • Link do komentarza czytacz niedziela, 24 stycznia 2021 12:21 napisane przez czytacz

  ad Obserwator: Co to jest to "tyś"? Nie umiesz pisać po polsku?

 • Link do komentarza Adam niedziela, 24 stycznia 2021 12:08 napisane przez Adam

  Brawo Daniel masz racje,takich śmieci bedzie coraz wiecej jeśli trzeba płacić grube pieniadze za wywóz.

 • Link do komentarza Sli niedziela, 24 stycznia 2021 11:29 napisane przez Sli

  @DANIEL proponuję zakupić dobry słownik

 • Link do komentarza Nie jestem bratem Jarka sobota, 23 stycznia 2021 23:36 napisane przez Nie jestem bratem Jarka

  Kara śmierci i dożywocie. Chyba już czas najwyższy abyśmy my- społeczeństwo, zadbali o nasze środowisko, bo instytucje i tak nic nie zrobią, prócz nagłośnienia problemu w internecie. Mam nadzieję, że samosąd kiedyś stanie się legalny.

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 23 stycznia 2021 21:51 napisane przez rowerzysta

  Ludzie, którzy tak robią zwyczajnie nie mają godności. Dla nich się tylko kasa liczy, Są jak śmieci które wyrzucili.

 • Link do komentarza Bolo sobota, 23 stycznia 2021 21:08 napisane przez Bolo

  Co za prostaki...

 • Link do komentarza TAABOO sobota, 23 stycznia 2021 20:06 napisane przez TAABOO

  Śmieci za darmo zostaną odebrane od każdego mieszkańca gminy Gniezno - wystarczy tylko zawieźć je na do PSZOK przy ul. Chrobrego. Punk jest czynny w każdą sobotę. Dodatkowo od kwietnia do listopada odpady są przyjmowane również w piątki po południu. Nic więc nie tłumaczy takiego chamstwa i buractwa. Tylko skończony idiota wywozi śmieci do lasu zamiast w pełni legalnie pozbyć się ich w miejscu do tego przeznaczonym.

 • Link do komentarza medyk sobota, 23 stycznia 2021 18:43 napisane przez medyk

  Daniel idąc twoim tropem myslenia, jedzenie powinno też być za darmo, i mieszkania i media i samochody i paliwo i w ogóle wszystko. A przede wszystkim psychiatra dla takich nierozgarnietych, jak Ty.

 • Link do komentarza DANIEL sobota, 23 stycznia 2021 15:06 napisane przez DANIEL

  Śmiecie powinny być odbierane od mieszkańców za darmo a nie jeszcze za nie płacić. Zatrudnić meneli i kiciazy do segregowania i problem rozwiązany. A tak syw i malaria, ato prosta sprawa tylko nikt nie umie zarządzić, bo przepisy bo prawa człowieka.

 • Link do komentarza Obserwator sobota, 23 stycznia 2021 15:03 napisane przez Obserwator

  10 tyś kary za takie coś!

 • Link do komentarza Zenon sobota, 23 stycznia 2021 14:48 napisane przez Zenon

  A policja zamiast ścigać takich ludzi chodzi po lokalach i protesty tłumi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane