poniedziałek, 25 stycznia 2021 11:14

Migawki z miasta - jak wiele potrzeba, by nic się nie zmieniło

 
Migawki z miasta - jak wiele potrzeba, by nic się nie zmieniło zdjęcie nadesłane

Za duże pieniądze zrewitalizowano park położony na os. Tysiąclecia, podnosząc jego atrakcyjność, a i tak zachowań niektórych mieszkańców to nie zmieniło.

Z naszą redakcją skontaktował się pan Tomasz, który mieszka w okolicy Parku Trzech Kultur. Postanowił się podzielić z nami swoimi refleksjami na temat tego, w jakim stanie znajduje się obecnie stawek ulokowany w północnej części zieleńca. Małe oczko wodne, które przed rewitalizacją bardziej stanowiło zarośnięty podmokły teren, od czasu do czasu wypełniający się wodą, na nowo staje się obiektem zaśmiecania przez mieszkańców. 

- Chodzę kilka razy dziennie z psem Brak interwencji policji i straży miejskiej powoduje iż gromadzą się tam młodzi ludzie po zmroku ok 17-18 godziny i piją alkohol. Palą też marihuanę bo czuć to na odległość. Butelki po alkoholach zostawiają obok ławek lub wrzucają do stawku. Co dzień służby porządkowe oczyszczają ten park i mają sporo pracy w tym miejscu - przekazał nam gnieźnianin, przesyłając zdjęcia z niedzielnego spaceru do parku. Jak dalej dodał: - Jeśli nie będzie tam żadnych interwencji ze strony służb to za 2-3 lata będzie tam butelek tyle ze będą wystawały z wody.

O tym, że park pada ofiarą wandalizmu, można było się już przekonać jakiś czas temu, kiedy nieznany sprawca zniszczył kilkanaście drzewek posadowionych wzdłuż jednej z alejek. Tym razem mamy jednak do czynienia z mniej "widzialnym" aktem dewastacji, bo dopiero przy okazji rewitalizacji i czyszczenia wspomnianego stawu, z jego dna wydobyto sporo pamiątek po parkowych "gościach". 

8 komentarzy

 • Link do komentarza AB poniedziałek, 25 stycznia 2021 21:37 napisane przez AB

  Tak jest prawie z każdym "zrewitalizowanym" miejscem. Nie wystarczy zapłacić za kilka faktur w ramach szumnego programu "przywracania świetności" (w sam raz do tego "reklamowego" biuletynu), trzeba jeszcze na bieżąco dbać o skwery, parki, ławeczki.

 • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 25 stycznia 2021 21:32 napisane przez Kibic

  Policja zajmuje się bałwankami, ściąganiem dzieci z sanek, pilnuje kto ma a kto nie ma noska zasłoniętego, więc nie wymagajcie tak dużej odpowiedzialności i odwagi by POLICJANT wieczorem wybrał się w ciemne miejsce gdzie siedzą huligani którzy są pod wpływem alkoholu i mogą być agresywni :))

 • Link do komentarza Żal mi Gniezna poniedziałek, 25 stycznia 2021 20:22 napisane przez Żal mi Gniezna

  @Wyborca, czy ty się dobrze czujesz? Krytykujesz policję, która każdego dnia ryzykuje swoje życie, a nie tych szczyli-kretynów, których wychowuje ulica? Patologia jest gdzie indziej. Tak naprawdę upadek autorytetu nauczyciela, minowany przez ostatnie naście lat, to główna przyczyna zdziczenia młodych ludzi. Gówniarzeria czuję się bezkarna, ale nie ma co się dziwić, jak słyszy, co wygadują starsi...

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 25 stycznia 2021 18:09 napisane przez emeryt

  Ty, Wyborco, idź się lecz. Policja nie jest ani PiS, ani PO tylko państwowa, bezpartyjna. A co do pilnowania biur posłów PiS, to nienawiść zżera tobie mózg. Tak pilnuje, ze niszczone są w Polsce systematycznie drzwi do tych biur, a nawet zabito pracownika biura PiS, co nie zdarzyło się w innej żadnej partii. Masz racje co do samochodów z napisami o prawach człowieka, bo te ulicznicom i czarnym babom z tych aborcyjnych strajków im to rzeczywiście przeszkadza.

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 25 stycznia 2021 17:33 napisane przez mirek

  w naszym mieście już dosyć rozbudowy, rewitalizacji ,przebudowy...ogarniać i dbać o to co jest, szlak trafia co tu sie wyrabia tak już niemalże jest w kazdym zbiorniku wodnym,miasto nasze to lulkowo 2,jak nie jeziora,to parki ,piekne wysypiska samochodziarzy po lasach o zgrozo dlaczego tak sobie pozwalamy!!!!

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 25 stycznia 2021 15:42 napisane przez Wyborca

  Polska policja w panstwie PiS ściga przedsiębiorców, szuka sprawców ulepienia bałwana z hasłem antyrządowym, fotografuje samochody protestujacych w imię praw człowieka także w Gnieźnie, pilnuje biur posłów PiS ale porządku to już nie pilnuje.

 • Link do komentarza Yemplariusz poniedziałek, 25 stycznia 2021 15:35 napisane przez Yemplariusz

  Przykre, ale co zrobić. Jak ktoś żyje w syfie to i tworzy syf tam gdzie się znajdzie - musi mieć syf w około siebie.

 • Link do komentarza MaX poniedziałek, 25 stycznia 2021 11:25 napisane przez MaX

  TO CO PŁYWA PO WSZYSTKICH STAWACH W PARKACH powinno być wychwytywane specjalna siatką czy wybierakiem przeciąganym z jednego brzegu na drugi brzeg. I nie jest do tego potrzebna żadna łódka tylko głowa na karku i pomysł. I takie czyszczenie powinno być wykonywane cyklicznie co trzy miesiące. Tylko cykliczne działania dadzą skutek pozytywny w postaci czystych parków w Gnieźnie !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane