poniedziałek, 25 stycznia 2021 12:21

Rozpoczęło się szczepienie populacji

 

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego rozpoczęło się szczepienie pierwszych osób spoza "grupy zero". Szpital ma otrzymywać 210 dawek tygodniowo.

Obecnie na oddziale zakaźnym Szpitala Pomnik Chrztu Polski znajduje się 31 osób na 45 miejsc. W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano także 3 zgony. Jednocześnie placówka rozpoczęła kolejną serię szczepień dla personelu medycznego oraz pierwsze dawki trafią do osób starszych z grupy pierwszej.

- Z grupy zero zaszczepiliśmy ponad tysiąc osób osób, a drugą dawkę mogło otrzymać około 200 osób. Dzisiaj zaczniemy szczepić seniorów, a szpital jako węzłowy otrzymał 210 dawek. Te dawki przeznaczymy dla seniorów w tym tygodniu - przekazał Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. 

- Będziemy dostawać 210 szczepionek tygodniowo. Na razie jest to bardzo mało, ale taką informację mamy iż taka liczba będzie się utrzymywać do końca marca. Taką mamy informację, że na taką ilość średnio tygodniowo mamy planować - przyznał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala.

Mateusz Hen dodał: - Trzecia fala jest za granicą i to bardzo blisko, a historia pokazuje, że taka sama sytuacja miała miejsce na przykład w marcu. Też patrzeliśmy z niedowierzaniem na to, co się dzieje w Lombardii i też z pewnym opóźnieniem, ale dotarło to do nas. Oddziały zakaźne mają dość duże obłożenie, mamy kilka wolnych miejsc, aczkolwiek mamy pacjentów w dużo cięższym stanie. Jest ich mniej, ale są to pacjenci, którzy cierpią z powodu duszności i dużo ciężej przechodzą tą chorobę. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Siostra Irena wtorek, 26 stycznia 2021 08:17 napisane przez Siostra Irena

  Szczepienie populacji czy Szczepienie Narodowe.....

 • Link do komentarza Sli poniedziałek, 25 stycznia 2021 19:48 napisane przez Sli

  Kilkadziesiąt szcepionek, na dzień a wy to nazywacie szczepieniem popolacji? Kto pisał twn materiał?

 • Link do komentarza qter poniedziałek, 25 stycznia 2021 15:57 napisane przez qter

  Przy tym tempie grupę 70+ będą w powiecie szczepić 5 lat. A pozostali?

 • Link do komentarza Rom poniedziałek, 25 stycznia 2021 15:27 napisane przez Rom

  Punkt szczepień sygnowany na Kościuszki 7, gdzie należało się zapisać nie istnieje. Można się było zarejstrować przez internet pod tym adresem. Jest tam tylko informacja,ze szczepienie odbywa się w laboratorium na Jana 9, co też nie jest prawdą. Postawiony tam zołnież WOT kieruje dalej do punktu w przychodniach specjalistycznych.Czyżby szpital wcześniej nie wiedział, że będą szczepienia i trzeba się do tego odpowiednio przygotować? Totalny bałagan. Gdzie informacja dla tych, którzy się na Kościuszki 7 zarejestrowali? Czy koniecznie trzeba odbyć wędrówkę po miescie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane