środa, 27 stycznia 2021 08:22

Pasowanie pierwszaków „Dziesiątki” na czytelników biblioteki

  mnopr
Pasowanie pierwszaków „Dziesiątki” na czytelników biblioteki zdjęcie nadesłane

Jak wiele atrakcji czeka na uczniów w szkolnej bibliotece, przekonali się tegoroczni pierwszoklasiści gnieźnieńskiej "Dziesiątki".

Pasowanie na czytelnika, to ważne wydarzenie, które pokazuje, że biblioteka w Szkole Podstawowej nr 10 jest miejscem sprzyjającym wychowywaniu mądrych i wrażliwych ludzi. 25 i 26 stycznia w placówce na os. Orła Białego, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki. 

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników i przyjaciół szkolnej biblioteki. Młodzi czytelnicy poprzez zabawę zapoznali się z przeznaczonym dla nich księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz zasadami zachowywania się w bibliotece.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane