środa, 27 stycznia 2021 10:31

12 nowych zakażeń i 1 zgon

 

W środowe przedpołudnie poinformowano o kolejnych przypadkach koronawirusa, które zostały potwierdzone w naszym regionie.

Jak przekazano przed południem 27 stycznia, na terenie kraju potwierdzono 6789 przypadków zakażeń - z tego 656 zlokalizowanych jest na terenie Wielkopolski.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano 12 nowych zakażeń. Jest to 0,83 przypadku na 10 tys. osób.  Ponadto odnotowano 1 zgon z powodu chorób współistniejących. Obecnie 694 osób znajduje się w kwarantannie. 

Od wtorku 24 listopada dane związane z kolejnymi zakażeniami nie są podawane przez Sanepid oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki, a jedynie przez centralny system prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia. Wśród tych danych nie ma podanych informacji o aktualnej liczbie osób zakażonych. Od początku wystąpienia pierwszego przypadku w powiecie gnieźnieńskim były to ok. 6474 osoby. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane