Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 stycznia 2021 13:29

Sklepy w galeriach ponownie otwarte, gastronomia i hotele nadal zamknięte

 

W czwartkowe popołudnie poinformowano o zmianach w obostrzeniach, które mają wejść w życie od 1 lutego. Nie będą też obowiązywać godziny dla seniorów.

Jak poinformowano w czwartek, tzw. etap odpowiedzialności został przedłużony do 14 lutego. W związku z tym, według przekazu Ministerstwa Zdrowia, do tego czasu hotele, stoki i lokale gastronomiczne mają być zamknięte - w przypadku tych ostatnich możliwe będzie tylko branie jedzenia na wynos. Ponadto utrzymane zostają zasady ograniczeń dla zgromadzeń publicznych, imprez, spotkań organizowanych w domach oraz przy przekraczaniu granicy.

Od 1 lutego zostaną otwarte te sklepy w galeriach handlowych, które od miesiąca pozostawały zamknięte. Wszystkie muszą jednak przestrzegać reżimu sanitarnego. Podobnie dotyczy to muzeów i galerii sztuki, które również zostaną otwarte od 1 lutego.

Ponadto utrzymane zostanie nauczanie w szkołach podstawowych dla klas 1-3, a pozostałe poziomy edukacji pozostaną przy nauce zdalnej. Od 1 lutego zniesione zostaną także godziny dla seniorów.

 

2 komentarzy