piątek, 05 lutego 2021 11:38

Miał trzy zakazy prowadzenia pojazdów. Wpadł, bo jechał za szybko

 

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem, który przekroczył prędkość. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna w ogóle nie powinien zasiadać za kierownicą pojazdu.

W miniony wtorek po godzinie 15:00 policjanci z gnieźnieńskiej drogówki na ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

- Kiedy policjanci sprawdzili 47-letniego poznaniaka w policyjnych bazach danych, okazało się, że ma on aż trzy zakazy kierowania pojazdami, orzeczone do listopada 2022 roku przez Sądy Rejonowe w Inowrocławiu, Poznaniu i Koszalinie. Wszystko zaczęło się od tego, że w maju 2018 roku przekroczył limit 24 punktów karnych - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Sprawą zajmują się obecnie policjanci z Trzemeszna. Wkrótce mężczyzna usłyszy po raz kolejny zarzut związany z niestosowaniem się do zakazów sądowych - za to grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Stefan sobota, 06 lutego 2021 17:23 napisane przez Stefan

    Niech zgadnę... pan kierowca puszczony wolno? Wszystko ok, dopóki kogoś nie zabije, a wtedy cóż... każdemu się może zdarzyć.

  • Link do komentarza kierowca piątek, 05 lutego 2021 15:12 napisane przez kierowca

    Widać te zakazy są g... warte.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane