niedziela, 07 lutego 2021 12:21

Ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwym wystąpieniem zamieci śnieżnej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

PCZK, korzystając z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzega iż od niedzieli 7 lutego od godziny 22:00 w nocy do poniedziałku 8 lutego do godziny 18:00, na obszarze powiatu gnieźnieńskiego prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej wynoszący od 15 do 20 centymetrów. Ponadto IMGW informuje o możliwości wystąpienia zamieci śnieżnej w tym samym czasie - wiatr może wiać z prędkością 35 km/h, porywy do nawet 60 km/h.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii prosimy informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie: 112, 998 tel/fax 61 426 23 01

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax 61 854 99 20

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Kierowca niedziela, 07 lutego 2021 13:44 napisane przez Kierowca

    Czy zarządzający drogami w powiecie,gminie? Zostali poinformowani? Czy jak zwykle radz sobie sam...kierowco...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane