poniedziałek, 08 lutego 2021 07:15

O 11 ton za dużo

 

Nienormatywny zespół pojazdów z dwoma naczepami zatrzymali do kontroli inspektorzy z Gniezna - okazało się, że transport znacznie przekroczył dopuszczoną masę.

Kilka dni temu na drodze ekspresowej S5 inspektorzy zatrzymali dynamicznie do kontroli drogowej nienormatywny zespół pojazdów. Przewożono nim na trasie Gdynia/Gdańsk - Gądki/Komorniki dwa kontenery 20-stopowe, załadowane tkaninami i grami.

Zespół pojazdów składał się z trzech pojazdów, choć - jak stwierdzili inspektorzy - powinien składać się z dwóch. Łącznie ujawniono brak zezwolenia kategorii VII, przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej, wynoszącej 40 t, o 11,05 t (o 27,62 proc.), niepobieranie danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego.

Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne: z ustawy Prawo o ruchu drogowym na kwotę 15000 zł i z Ustawy o transporcie drogowym na 11000 zł. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 150 zł. Pojazd został doprowadzony do normatywności na miejscu.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane