środa, 10 lutego 2021 19:04

Interwencja straży nad Jeziorem Popielewskim

 
Interwencja straży nad Jeziorem Popielewskim źródło: OSP Trzemeszno

Do dwóch zdarzeń związanych z ratowaniem zwierząt wezwani zostali dzisiaj strażacy z trzemeszeńskiej jednostki.

W środowe wczesne popołudnie służby zostały wezwane do interwencji związanej z psem, który miał wpaść do wody w Jeziorze Popielewskim. Z informacji nie wynikało jednoznacznie, czy w wodzie nie znajduje się też człowiek.

Na miejsce zadysponowano OSP Trzemeszno oraz zastęp z Gniezna z łodzią. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pies chodzący po lodzie Jeziora Popielewskiego wpadł do wody. Kobieta, chcąc ratować psa, weszła też na lód, który się pod nią załamał, ale było na tyle płytko, że sama wyszła na ląd.  Niestety, mimo przybycia strażaków, psa nie udało się uratować.

Tego samego dnia OSP Trzemeszno zostało także powiadomione o kocie, który utknął w przewodzie wentylacyjnym w jednym z budynków przy ul. Sportowej. Wydostanie zwierzaka było możliwe jedynie po wykuciu otworu w ścianie i wyciągnięciu go ze środka. 

źródło: OSP Trzemeszno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane