czwartek, 11 lutego 2021 11:33

Setki pączków w Urzędzie Gminy Gniezno

 

W tradycję Tłustego Czwartku na terenie Gminy Gniezno zaczyna się powoli wpisywać sprzedaż pączków wykonanych przez koła gospodyń wiejskich.

Wydarzenie, które rok temu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i w krótkim czasie pozwoliło wyprzedać znaczną część towaru, tym razem jednak musiało się odbyć w skromniejszej formie. Z zachowaniem dystansu oraz przy ograniczonej liczbie osób mogącej jednocześnie dokonywać zakupu, w holu Urzędu Gminy rozstawiły się trzy koła gospodyń wiejskich - z Modliszewa, Strzyżewa Paczkowego oraz Zdziechowy.

Wszystkie pączki zostały wykonane tradycyjną, domową metodą i z różnymi nadzieniami tak, by spełnić oczekiwania podniebień każdego zainteresowanego. Dochód ze sprzedaży pozwoli kołom na wsparcie ich działalności statutowej, a - jak to przy Tłustym Czwartku - zainteresowanych zakupem nie brakowało i cierpliwie czekali na swoją kolej. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane